SE: Oyunun kalbi Android olacak!

Sony Ericsson'un PlayStation cebi Xperia Play, bakın oyun dünyasında neleri değiştirecek...

  • Gökay Özbudak
Xperia Play ve Android dayanışması!
Xperia Play ve Android birbirlerine çok şey katmış gibi duruyor...

Xperia PLAY'in ilk ön incelemesi için tıklayın...

Sony Ericsson Xperia Play'in çıkışına mobil oyun tutkunları için artık sayılı günleri kaldı. Ancak Sony Ericsson yetkilileri Xperia Play'in yalnızca bu akıllı telefon için değil bütün Android platformu için oyun açısından büyük bir ilerleme olacağını söylüyor.

Sony Ericsson'dan Pazarlama Müdürü Dave Hilton Xperia Play ve Android ortaklığı hakkında şunları düşünüyor; "Google ve Android'le beraber, Android'in en iyi mobil oyun platformu olması ve rakiplerini oldukça geride bırakabilmesi için çok yakından çalıştık." Ayrıca yapılan açıklamalarda oyun severlerin yakından tanıdığı bir motorun da Xperia Play'de olacağı açıklanıyor; "Android oyunlarının grafiklerini geliştirmek için Havok oyun teknolojisini de Android'e uyarladık. Xperia Play'de olacak bu teknolojinin yararlarını diğer cihazlar da görecektir."

Xperia Play 31 Mart'ta meraklıları için piyasada olcak ve akıllı telefon için 50'ye yakın oyun da piyasada olacak. Sony Ericsson ayrıca Sony Computer Entertainment, EA ve Gameloft'la beraber oyunlar için de çalıştıklarını açıkladı.

Xperia PLAY'in ilk ön incelemesi için tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Sony Ericsson'da belliki bazı koca kafalar gitmiş!tüm Dünya'da özellikle yeni nesi cihazlara Sony teknolojileri monte ettikleri Neo,Arc ve Play modelleriyle yeni bir akım ve fan oluşturmaya çalışıyorlar ki Android'le mükemmele yakın uyumu var ve yakışıyor cihazlarınada...bu cesaretleri ve iyi olan cihazlarıyla zaten en azından Android'te mutlaka 1.sıraya oturacaklar...

android bugun yarın herşeyi silip süpürdü tekel olacak muhtesem bi yazılım bu devi devirecek babayiğit inanın yok =)

bence tutmayacak hele ki türkiyede hayatta tutmaz milletin konsol olarak hala ps dan başka bişe bilmediği ülkemde psp dururken bunu mu alıcaklar :))

Doğal olmayan, doğrudan çalışmayan bir işletim sistemi ile, 2ghz işlemci bi le koysanız iPhone'dan hızlı olamaz. çok iddialı konuşmuşlar

Unreal motoruyla yapılan ios oyununa bi bakın derim :)

Unreal motoruyla yapılan ios oyununa bi bakın derim :)

----------
Unreal motoruyla yapılan oyun aynı zamanda android içinde var

Sen de yorum yaz