Şehir efsanesine dönen PSP-cep yine gündemde

Sony'nin artık şehir efsanesine dönen "hayal telefonu" gerçek mi oluyor? İşte son gelişmeler...

  • Yaşar Tuna Zorlu
Şehir efsanesine dönen PSP-cep yine gündemde

Sony Ericsson, Apple'ın iPhone ve iPod'una rakip olacak yeni bir cep telefonu/oyun konsolu hibriti geliştirmeyi planlıyor.

İlk Walkman'ini yaklaşık 30 yıl önce çıkaran Sony Ericsson, taşınabilir mp3 çalar piyasasında önemli bir yere sahip; ama son yıllarda ürünleri iPod ve iPhone'un gölgesinde.

Lakin Sony Ericsson bu gidişata bir dur demek istiyor gibi. Bunun için Temmuz'da, hem cep telefonu hem de oyun konsolunu bir arada sunabilecek bir ürün çıkarması için bir proje takımı bile kurdu.

Sony Ericsson'a tavır takınan, iPod ve iPhone için oyun üreten Capcom Co. Ltd. ve Square Enix gibi firmaların bu girişime nasıl yanıt vereceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

allahim diyorum ya cok bile gec kaldin sony cooook gec 3 yil once yapacaktiniz bunu siz akliniz nerde siz de sirketsiniz iste peaahh

PSP yeniden düzenliycekler kisaca Ngage örnegi

30 yıl önce cep telefonu yokken sony ile ericcson un birleşip walkman ini çıkarması gerçekten garip olmuşş..

30 yıl önce cep telefonu yokken sony ile ericcson un birleşip walkman ini çıkarması gerçekten garip olmuşş..

Ne yaptıkları önemli değil, önemli olan bunu nasıl pazarladıkları.
Iphone diye ortalarda gezinenlerden kaçta kaçı iphone gerçekten nedir biliyor? Ipod kullananların kaçta kaçı ipodu özellikleri için kullanıyor?
Hepsi reklam-pazarlama stratejileri.
Sony eğer böyle hybrid bir cihaz üretirse mutlaka iyi pazarlamalı, yoksa gölgesinde kaldığı cihazlar "sony daha iyisini yapamadı" taktiğiyle prim yapmaya devam ederler..

Sony'nin son çıkardığı MP3 çalarlar berbat ötesi ,çubuk şeklindeki dizayn da çok kötü . Tamam özel bi sıkıştırmayla 3 misli şarkı sığıyo ,3 dakika şarj ile 3 saat çalıyo da bunlar tasarımla birleşmeyince insanın hevesi kursağında kalıyo :(

her firma her gün yeni bir telefon çıkarıyor ama daha nedense kaç yıllık n95 hala bilgisayar fiyatına satılıyor ne diyeyim...

yaeyler adamlar pspphone cıkacak dıyor sızın yaptıgınız yorumlara bakın ne gozel 1 haberdor bu bea..

Sen de yorum yaz