Şehirlerarası sefer tarifleleri Yandex'te!

Yandex, çoğumuzu ilgilendiren bu alanda güncel bilgiler sunan yeni hizmetini ortaya çıkardı!

Şehirlerarası sefer tarifleleri artık Yandex'te!

Yandex, şehirlerarası uçak, tren, otobüs ve feribot seferleri konusunda güncel bilgileri içeren Yandex.Seferler adlı yeni servisini kullanıma sundu. Yandex.Seferler, tek bir arama ile tüm farklı ulaşım seçeneklerini sunabildiği gibi, kullanıcılara gitmek istedikleri destinasyonla ilgili rotalar da oluşturuyor.

seferler.yandex.com.tr üzerinde dilediği uçak veya otobüs biletini seçen kullanıcılar, diledikleri takdirde Yandex'in resmi çözüm ortağı olan Biletall.com'a yönlendirilerek bilet satın alım işlemlerini de gerçekleştirebiliyor. Servisin bir diğer önemli özelliği ise, hizmetin Türkiye ile sınırlı olmayışı ve dünya çapında uçuş bilgilerini de içermesi.

An itibarıyla sadece seferler.yandex.com.tr üzerinden ulaşılabilen servisin mobil uygulamasının önümüzdeki aylarda kullanıcıların hizmetine sunulması ve kapsamına şehiriçi ulaşım yollarının da eklenmesi planlanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

"destinasyonla" ne oluyor aceba? Önde gelen bir teknoloji sitesi olarak Türkçe kullanmalı hatta Türkçesi olmayan kelimlere anlamlı Türkçe kelimeler bulmalısınız. Oturgaçlı götürgeç yazın bizim dilimizle yazın!

helal olsun...

Bu bilgilerinizi çalmak için oynanan bir oyun.Yandex'ten uzak durun.

@05 Tem 2013 19:16 Paronayak detected... Ayran kafası...

Telefon defterinizi smslerinizi belgelerinizi fotograflarınızı bile çalarlar.

Yandex her ne kadar iyi kampanyalarla Türkiye' ye gelse de ben arayüzünü ve bazı forumlarda okuduğum gizlilik politikasından dolayı Yandex' e ısınamadım...

@05 Tem 2013 19:36 sanki google çok masum. Ayranı bırakın az

Ne kadar ilginç değil mi? Ruslar bile Chrome ve Google kullanıyor:)...

@cleverman ne Google Chrome'u bi bitmediniz.... Chromium projesi bu. AÇIK KAYNAK KODLU bir proje. Bak büyük büyük yazdım oraya iyi gör diye.

googleın önüne geçmek için çabalar...

kabul etmek lazım yandex bayaa uğraşıyor :)

şehiriçi otobüs seferleri ve durakları da içermeli ayrıca metrobüs metro tramvay

Arkadaşlar; bakın Chip nasıl başlık atmış. "Yandex bunu da gösterecek!" demiş ve akabinde "Y" harfi içeren bir resim göstermiş. Neredeyse tamamı galuboy olan bir millet ne gösterecekmiş çok merak ettim. NBA Ligi'ni devreye sokarım ha!:)

Bu servisle dikkat çekecektir.

Ben pcmde yandex browser kullaniyorum cok memnunum yandex gercekten cabaliyor desteklenmeli. Google i tek hale getirmeyi birakmaliyiz. Gizlilige gelince hanginiz su ana kadar herhangi bir site program ya da benzeri bir seyin kullanim sartlarini okuyorsunuz neleri yetkilendiriyorsunuz? ben yandexin uzerine bilincli gidildigini dusunuyorum bu hizmet de gercekten harika olmus.

yandex in ramazan iyi ramazan... Ramazan iyidir ya:D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play