Şehirlerarası yolda Vodafone 3G+

Vodafone 3G+ ile şehirlerarası yolculukta Kurtlar Vadisi ya da Aşk-ı Memnu izlemek mümkün...

Otobüste 3G+ ile geniş bant internet
Vodafone 3G hizmeti Wireless Router ile otobüslerde

Vodafone, şehirlerarası seyahatlerde Vodafone 3G+ mobil internet kullanımının mümkün olduğunu açıkladı.

Dünyanın en büyük servis sağlayıcı şirketlerinden biri olan Vodafone, 3G hizmetini otobüslere özel bir Wireless Router ile sağlıyor. Bu sayede yolcular, yüksek hızlı kesintisiz internet ile yolda geçen saatlerini verimli ya da eğlenceli bir şekilde geçirebiliyorlar.

İnterneti neredeyse hayatımızın her alanında kullandığımız şu günlerde şehirlerarası otobüs seyahatlerinde bu imkânlardan uzak kalmak, birçok kişinin seyahatte geçirdiği zamanını verimli şekilde değerlendirmesini engelliyor. Vodafone, şehirlerarası yolculuk yapanları Vodafone Wireless Router çözümünde 3G+ ile hızlı mobil internetle buluşturuyor.

Vodafone 3G+ teknolojisi ile otobüslerde dizi keyfi yarım kalmıyor, sevilen sanatçıların parçaları hareket halindeyken bile hızlı bir şekilde indirebiliyor ve müzik keyfi sürüyor. Vodafone Wireless Router sayesinde yolcular seyahatleri boyunca ücretsiz olarak internete bağlanabiliyor.

Maçlar, müzik, popüler diziler...

Yolda dizileri kaçırmayın

Yolcular dilerlerse Aşk-ı Memnu veya Kurtlar Vadisi dizisinin son bölümlerini, günün önemli haberlerini, tuttukları futbol takımının o gün veya daha önce oynanmış maçlarının özetini izleyebiliyor, otobüste kendi seçtikleri filmi WiFi (kablosuz ağ) destekli bir dizüstü bilgisayar veya cep telefonu üzerinden rahatlıkla seyredebiliyorlar.

HAS Turizm, İzmit Seyahat, Genç Seyahat, Ersoylar Turizm ve Metro Turizm gibi seyahat şirketlerinin yüzlerce aracında kullandığı Vodafone Wireless Router hizmeti şehirlerarası otobüs, minibüs, binek araçlar gibi mobil alanlarda güvenli hızlı mobil internet erişimini 3G+ ile sağlıyor.

Vodafone Wireless Router'ın kurulumu ile araca montajı ise Vodafone tarafından ücretsiz olarak sağlanıyor. Çözümün kullanıldığı araca özel adaptör ile sunulan Vodafone Wireless Router, 24 ay 50 TL ödeme taahhüdünde bulunanlara aylık 3GB veri ücretsiz olarak sunuluyor. Bireysel ve kurumsal müşteriler, Wireless Router hizmetini Vodafone Kurumsal Müşteri Hizmetlerini 444 7005 numaralı hattan arayarak başlatabiliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ttnet'in tekelinden vazgeçirecek makul fiyatlı tarifeler çıkarsalar bari...
ama nerdeeee..

ben normal bir kullanıcıyım ve kendi laptopumda kullanıyorum vodafonun paket fiyatları çok fazla o yüzden şu anda türkcell 3g vınn kullanıyorum sınırsız paketi vodafone 60 liraya versin hemen geçeyim vodafona

Benim evim ankara batıkent metronun dibinde ve 3g çekmiyor, önce şehirlerde hizmeti tam versinlerdesonra otobüslere bulaşsınlar

istanbulun göbeği mecidiyekoyde oturuyorum ve malesef 3g hızına ulaşmış değilim.. Bu hıza ve bu alt yapıya çok yüksek ücretler isteniyor

sen mecıdıkoyden baglanamıyorsan kırsaldaki ne yapsın?..utanmadan bas bas reklam yapıyorlar 3ü de ama fıss...western88

Benim anlamadığım en başında otobüse internet nasıl geliyor yani 3g'nin olduğu yerlerde mi yolculara internet verilebiliyor yoksa 2g ağını çoklu kullanıp 3g niyetine mi kullanıyor nasıl? .Chip aydınlatırsanız iyi olur.

CHIP Online'on notu:
3G için baz istasyonun 3G destekli olması gerekiyor. Cep telefonu bağlantısı gibi 3G de otobüslerde çalışıyor, bir baz istasyon alanından çıkarken diğeriyle bağlantı kuruluyor ve kesilmiyor. 3G desteklemeyen ve henüz modernize edilmemiş baz istasyonların olduğu yerlerde bağlantı 2G yani EDGE hızında sunuluyor. 3G gibi hızlı değil ama en azından internet bağlantısı kesilmemiş oluyor. 3G haricinde otobüslerde verilen WiFi hizmeti var bir de, o da yerel bir WiFi router ile otobüs içine veriliyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play