"Şekilli Samsung ve LG' cepler" geliyor!

Dört köşeli, geleneksel cepleri bir kenara bırakın... Samsung ve LG, "değişik" ceplerin peşinde!

"Şekilli Samsung ve LG' cepler" geliyor!

Patenbolt sitesinin bildirdiğine göre Samsung, değişik şekillere sahip cep telefonu modelleri üzerinde çalışıyor. Sitenin iddiaları doğruysa firma esnek ekranlı ve alışılmadık biçimlere sahip modeller için patent almaya çalışıyor.

Şu ana kadar gelen duyumlar, söz konusu yeni modellerde home tuşunun olmayacağını gösteriyor. Patent başvurularının içeriğinden, Samsung'un en çok ilgi gösterdiği konulardan birinin esnek OLED ekran teknolojisi olduğu anlaşılıyor. Bir diğer Kore firması olan LG gibi esnek ekran teknolojisine yatırım yaptığı bilinen Samsung, patent başvurularında yuvarlanabilen, eğilebilen ve esnetilebilen bir ekran teknolojisi tarif ediyor.

Ortaya çıkan bir diğer patentinse Galaxy Zoom adı verilen yeni bir telefon - kameraya ait olduğu biliniyor. Galaxy Zoom, özellikle fotoğrafla ilgilenen kullanıcılar için geliştirilmiş. Diğer mobil cihazlarda gördüğümüzden çok daha güçlü bir kameraya sahip olan cihaz telefon işlevi de görecek.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

HTC bunu daha önceden yaptı bu yeni birşey değil ki

@12 May 2013 13:43 Ne zaman yaptı pardon? One V'den bahsediyorsan kahkaha atarım. Galaxy Nexus'ta hafif bir eğim vardı, ama bu tarz bir telefon piyasaya sürülmedi. Hayal dünyasında mı yaşıyorsunuz nedir?

@12 May 2013 13:43 yav he he kesin öyledir

@12 May 2013 13:43 Htc esnek oledi vs nerden kullandı ?

oh bee sonunda s3 tasarımından kurtulabileceğiz. ama bu sefer de 3 sene bu tasarımı seyrederiz:)

harika bi şekilde güldüm :=)

Ekranın bombeli olması kırılmaların önüne biraz olsun geçebilir....

13:43 senin bahsettigin sey yatay bir şekilde az bir miktar egilmis olan HTC chacha fakat haberi düzgünce okursan neyden bahsedildigini anlarsın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir