Sekmeleri TabCloud ile oradan oraya taşıyın

Bu eklentiyle Chrome ve Firefox'un sekmelerini nerelere kadar taşıyabileceğinize çok şaşıracaksınız.

  • Ümit Öncel
Sekmeleri TabCloud ile taşıyın
TabCloud ile sekmeleri istediğiniz yere taşıyın...

Eğer aynı anda birden fazla bilgisayar ve sistemde çalışma alışkanlığınız varsa, yakından takip ettiğiniz web sitelerine ait sekmeleri kaybetmemek için sistemli bir şekilde sekmelerin kaydını tutmanız gerekiyor. Neyse ki TabCloud bu konuda çok daha farklı ve oldukça kullanışlı bir alternatif geliştirmiş. Bu ufak ve ücretsiz eklenti, tarayıcıdaki sekmelerinizi hesabınız ile kaydetmenizi ve daha sonra aynı eklentiyi kullandığınız tarayıcı, farklı bir işletim sisteminde ve hatta mobil cihazlarda bile yeniden yüklemenizi sağlıyor.

TabCloud eklentisini Google Chrome veya Firefox tarayıcınıza kurup, Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra sekmelerinizi TabCloud'a kaydetmeye başlayabilirsiniz. Daha sonra Windows veya Linux işletim sistemlerinden her hangi birinde aynı sekmeleri TabCloud hesabınızda kolaylıkla açabilirsiniz. Hatta TabCloud'un resmi Android uygulaması sayesinde sekmeleri cep telefonunuza taşımanız da mümkün.

TabCloud'u Google Chrome için şu adresten, Firefox için şu adresten indirebilirsiniz. Android uygulamasını ise burada bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Hiç işime yaramaz

Farklı işletim sistemine ek olarak keşke farklı tarayıcılarda da çalışsa. Ben şuan 3 farklı tarayıcı kullanıyorum. Hepsinde farklı yer imleri var. Bunları tek bir kaynakta toplayabilen bir eklenti iyi olurdu.

Sen de yorum yaz