Seks reklamları Google'a patladı!

İnternette ortaya çıkan seks reklamları Google'a patladı. İşte internet devinin yeni baş belası...

Seks reklamları Google'a patladı!

İnternet devi Google, bazı yetişkin içeriğe sahip reklamları kullanıcıların önüne çıkardığı gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefi oldu. National Association of Human Trafficking Victim Advocates (NAHTVA), Google'a yazdığı mektupta cinsellik içeren reklamlara karşı Google'ın gerekeni yapmadığını ve bu reklamların görüntülenmesinin önüne geçmesini istedi.

Google, kendi politikasına da uyarak seks trafiği, çocuk pornografisi ve bu gibi içeriklerin kullanıcılarla buluşmaması için hem manuel hem de otomatik olarak çalışmalarını sürdürüyor. Ancak bu yeterli gelmemiş olacak ki NAHTVA, Google'ı uyarma ihtiyacı hissetmiş. NAHTVA'ya göre bu tür sitelere ait reklamların derhal kapatılması gerekiyor.

Meclis üyesi Marsha Blackburn'un konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şöyle: "Google, reklamlardan daha fazla para kazanmak istiyorsa, bu tür reklam içeriklerini en kısa sürede kaldırmalıdır."

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Saçmalıyorlar...

reklam içeriği için Google'a saldırmakta yeni moda oldu yobaz National Association of Human Trafficking Victim Advocates (NAHTVA) ne olacak...

adam gibi reklam koysunlar onlarda .. orda burda sayfadaki içeriği engelleyen sitelere reklam vermesinler .. bi dizi izlemek için ya da bi forum sitesinde bir bilgi aramak için uçan reklamlarla , yeni sayfa açan reklamlarla boğuşuyoruz .. nedir bu saçmalık .. adam gibi sayfanın uygun yerlerine koysunlar düzgün içerikli reklamları !!

bence de çok açık saçık reklam var. Google hemen el atmalı bu işe

herkes ne ararsa onu bulur belasınıda mevlasını da siz ne karışıyorsunuz ....

iyi meyve veren agac her zaman taslanir...

her şeyi gördüğünüz gibi sanıyorsunuz. Bazen bazı şeyleri bilerek kendileri yapıyor, sonra biz yapmadık diyorlar.

her şey oyun, her şey taktik. Kazanmak için her şeyi yapıyor bu adamlar, yapıp ettikten sonra çıkıp da biz yaptık demez kimse

çünkü paraları var, parası olan adam umursamaz ve vurdum duymaz olur.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir