"Selfie fotoğraflar sanılandan daha önemli!"

Eğlence olsun diye çektiğimiz selfie'ler, koca cep telefonu pazarını öyle bir etkiliyor ki...

Fotoğrafın geleceği Selfie'de mi?

Fotoğrafın geleceği Selfie'de mi?

Whitehorn'un konuşmasındaki belki de en önemli nokta, HTC'nin selfie konusundaki başarısı hakkında söyledikleri. Telefonların ön kameraları ile çekilen selfie'lerin, bugün telefon ile çekilen tüm fotoğrafların yüzde 90'ını oluşturduğunu söyleyen Whitehorn, HTC One'ın 5 megapiksel ön kamerasına karşılık Samsung Galaxy S5'in sadece 2.1 megapiksellik kamera ile çıkabildiğini belirtmeyi unutmuyor.

HTC, 5 megapiksel ön kamera ile selfie çılgınlığının en önemli isim olmayı hedefliyor. Bu yüzden de firmanın ön kameraya daha fazla yatırım yaptığını görmek sürpriz olmamalı. Tabii ki firmanın hedefi ön kamerayı ana kamera seviyesine ulaştırmak değil. Ancak ön kamera ile çekilen selfie'lerin mümkün olan en iyi kareler olması, firmanın amaçları arasında yer alıyor. Yani, ön kameranın "değersiz" olma durumu artık sona eriyor.

HTC'nin ön kameraları, şu anda geleneksel küçük piksel tasarımına sahip. Ancak Whitehorn'un açıklamaları doğrultusunda, bir sonraki nesil HTC One'ların ön kamerasının da Ultrapixel teknolojisine sahip olacaklarını söylemek mümkün...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Nokia da superman kod adlı yeni Lumia cihazında ön kameranın 5mp olacağı sızdırıldı :)

ebenizin selfiesi :))

Bunlar hep viral reklam.. insan oğlu gerizekalı olduğu için daha gelişmiş beyine sahip insanlar tarafından.. az gelişmiş teknoloji ve batı meraklısı insanlar üzerinden güzel reklam viral çalışması yapıyorlar.. bizim türklerde zaten avrupalı çıplak çekse adıda farklı olsa bizde yaparız.. yaratıcılık sıfır ama özenti konusunda 1 numarayız..

Nokia Lumia 1020 de 41 MP Var ama ön kamerası 1.2 MP Keşke oda 8 MP veya 5 MP Olsaydı :)

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Fotoğrafın geleceği Selfie'de mi?
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir