Sen misin Galaxy S5'e laf eden...

Samsung, Galaxy S5 hakkında olumsuz haber yapanlara acımayacağını yine ispatladı!

  • Ercan Uğurlu
Sen misin Galaxy S5'e laf eden...

Samsung'un adı genellikle davalara karışır; buna eminiz bizim kadar siz de alışıksınız. Ancak bu defa ne davalı Samsung, ne de karşısında Apple var. Bu defa davayı açan taraf bizzat Samsung ve bunu tamamen yeni amirali Galaxy S5'i tüm dünyada satışa sunulurken elinden geldiğince korumak için yapıyor. Yeni amirali hakkında "olumsuz" haberler üreten Güney Kore gazetesi ET News'e dava açan Samsung, 300.000 dolarlık tazminat talep ediyor.

Güney Kore gazetesi ET News, geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy S5'i bazı konularda eleştiren bir makale kaleme almıştı. Makalede başı çeken noktalar arasında Galaxy S5'in kamerası da var. Görünüşe göre, cebin üzerinde yer alan kamera yüzünden gecikmeler yaşanabileceğini ve şirketin bunu telafi etmek için ekstra uzun çalışma sürelerini şart koştuğuna ilişkin cümleler sarf eden ET News'in bu yazdıkları Samsung'a "bir hayli" dokunmuş. Bu haberi okuduktan sonra hemen Güney Kore Basın Tahkim  Komisyonu'nda soluğu alan Samsung avukatları, ET News'e yaklaşık 300.000 dolarlık bir dava açmışlar. Samsung'un konuyla ilgili yaptığı açıklama ise, yapılan bu tür haberlerin gerçeği yansıtmadığı yönünde.

Görünüşe göre, böylesi haberlerin hem yeni telefonları Galaxy S5'e hem de şirketin imajına gölge düşüreceğini düşünen yetkililer, son çareyi dava açmakta bulmuşlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Haberi okuduktan sonra en altta Samsung bu iddiaları yalanladı kısmını okuyunca vaktimi boşa harcağımı hissediyorum açıkçası.

doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış lafı bu olsa gerek

Çalışma saatlerini içeren belgeleride sunmuşlardır artık....(:

Apple dan bulaşmıştır, yoksa Samsung önüne gelene dava açan çirkef markalardan değildi

battın zaten samsung niye başkalarının yazdığı doğruları dava açıp ekmeğiyle oynuyorsun

Gerçekler acıdır malesef

adamlar haklı, gazeteci diye aslını göstermeden birtarafından yazı yazıyorlar. gazetecilerden gıcık oluyorum, yalan adamların kişilikleri oluyor zamanla. bence az bile para istemiş.

son çare değil, müsteriden alamadığı plastik telefon gelirini bunlarla tamamlamaya çalışıyorlar yakında bu yorumuda dava ederlerse şaşırmam

@11 Nis 2014 18:36 Galiba apple fanboyusun. Bu durumda para kazanma hırsıyla dava açma olayını tartışmaya bile gerek yok sanırım ;)

@11 Nis 2014 18:36 eleştirilecek tek nokstası plastikti ancak S5'de plastik biraz garip. S4'e göre çok dahakaliteli hissi veriyor.

@11 Nis 2014 23:01 eline adınmı

Bende samsung'u dava edeceğim. Yaptıgı hiç bir telefon idda ettikleri gibi çalışmıyor. Hep abartı performans degerlerinden söz ediyorlar. Çok fazla deger kaybediyor ve insanlara zarar ettiriyor.

@11 Nis 2014 21:01 telefon kullanmak içindir. Alıp satmak için değil. Değer kaybetmesi de bence normal. Herkesin alabileceği seviyelere düşüyor.

@11 Nis 2014 21:01 bahsettiğin arayüzdeki takılmaysa launcher yükle. Onun dışında bir kasma yok bende. Ben S4 kullanıyorum bir de note 10.1. arayüz touchwiz zaten hantal da bir uygulamada zorlandığına hiç rastlamadım. Performans derken neyden bahsettin tam olarak?

erik çıksa da yesek

Sen de yorum yaz