Sen misin Google'la dalga geçen...

İnternet devinin Google'la dalga geçmek için attığı tweet, ufak bir skandala yol açtı!

Yahoo ve Google birbirine girdi!

Gmail'de cuma günü yaşanan aksaklılar, hiç beklenmedik bir kavgaya yol açtı.

Yahoo'nın resmi Twitter hesabında "Gmail şu anda geçici olarak devre dışı" şeklinde bir tweet paylaşıldı. Elbette bu Tweet, Google'In rakibi olan Yahoo'nun resmi hesabından yayınlanınca, ardında alaycı bir tavır olduğunu da herkes fark etti. Ancak Yahoo'nun yöneticilerinin onayı dışında, sosyal medya hesabını yöneten sosyal medya uzmanının inisiyatifi ile yayınlanan mesaj, Google tarafında büyük tepki topladı.

İki şirketin arasında yaşandığı anlaşılan küçük krizin ardından, Yahoo CEO'su Marrissa Mayer devreye girip, bu Tweet'in büyük bir ayıp olduğunu açıkladı ve Yahoo yöneticileri bir özür yazısı yayınlamaya karar verdi. Bugün ise Twitter'daki alaycı mesaj silinirken ayrıca bir özür mesajı da yayınlandı. Yeni özür mesajında "Geçen gün yayınlanan Tweet'imizi silerken Google ve Gmail ekibinden de özür dileriz." ifadesi yer aldı.

Alaycı mesajı yayınlayan sosyal medya uzmanının akıbeti ise meçhul. Marissa Mayer'ın biraz acımasız bir CEO olduğu bildiğimiz için, Google ile alay eden sosyal medya uzmanının muhtemelen işten atılmış olduğunu düşünüyoruz. Bakalım bu konu daha da büyüyecek mi; yoksa burada kapanacak mı?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Outlook kullanıyorum çok memnunum googleye güvenmiyorum o gitsin işi olan arama yapsın - gerçi onu da kullanmıyorum bing kullanıyorum

@28 Oca 2014 17:20 bende bing kullanıyorum :-*

@28 Oca 2014 17:20 he canım he

Yahoo bilgisayarlarımızı bitcoin farming machineler'a çevirdi onada Bi atsın Marrissa Mayer

Yahoo bilgisayarlarımızı bitcoin farming machineler'a çevirdi onada Bi atsın Marrissa Mayer

sesli güldüm =D

evet işten atmışlar ne yazık ki, belediyede bilgisayar operatörü olarak çalışıyor şimdi :(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir