Sen misin mesajı yayınlamayan...

Bir Twitter mesajı, ünlü bir pop şarkıcısı ve hapiste biten garip bir öykü... Ayrıntılar burada...

  • M. Oğulcan Gökçe
Sen misin mesajı yayınlamayan...
Küçük Justin, şöhreti henüz 14 yaşındayken yakaladı.

Geçtiğimiz günlerde Amerika'da, 'sosyal medya' kullanımıyla ilgili yaşanan acayip olaylara, bir yenisi daha eklendi.

Haberin konusunu, YouTube videolarıyla şöhreti yakalayan 14 yaşındaki 'popçu' Kanadalı Justin Bieber ve geçtiğimiz günlerde ilk albümünü basan Island Def Jam Records oluşturuyor.

Her şey, Roosevelt Field alışveriş merkezinde, Bieber adına düzenlenen bir organizasyonda yaşanan izdihamla başladı. Bieber'ı görmek için birbirini ezen hayranları, alışveriş merkezini adeta Millet Meclisi'ne çevirdiler. Olaylar, Island Def Jam Başkan Yardımcısı James Roppo'nun, 'reşit olmayan bir çocuğun zarar görmesine neden olmak, devlet hükümlerine muhalefet ve polisle işbirliği yapmamak' suçlarından tutuklanmasına kadar vardı.

Associated Press'in haberine göre polisin 44 yaşındaki Roppo'yu tutuklama gerekçesi, kalabalığın dağıtılabilmesi için kendisinden istenen Twitter mesajlarını yayınlamaması. Her ne kadar sonradan Roppo'nun 'feed'inde bulunan mesajlar, polisi haksız çıkarıyor gibi görünse de, NY Daily News'a göre Bieber, Roppo'nun Twitter mesajlarından çok sonra bile imza dağıtmayı sürdürüyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Çok ilginç! Şu lafı çok duyuyorum: "Eskiden cep telefonu mu vardı?"... Şimdi teknolojinin sosyal hayattaki gücüne bak. Sanal alemde yayım yapmadı diye tutuklama kararı... Ne savcılar yahu..

Sen de yorum yaz