Sen neymişsin Facebook?

Zuckerberg Facebook'u kurarken bu günleri göreceğini acaba tahmin ediyor muydu?

Facebook halka açılıyor!

800 milyonu aşkın üyesiyle internetin en büyük portallarından biri olan Facebook, yaptığı açıklamada halka arz işlemlerinin tamamlanmak üzere olduğunu ve başvurunun yapıldığını duyurdu. Halka arz işleminin 5 milyar doları bulacağı düşünülüyor. Ancak Şirkete yakın bazı kaynaklara göre ise Facebook bu hamleyle 10 milyar dolar hedefini yakalamaya çalışıyor. Halka arz işleminin, şirketin toplam değerini de 100 milyar dolara yükselteceği söyleniyor.

845 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunan ve yine sadece bir günde 2.7 milyar yorum/beğen özelliği kullanılan Facebook'a her gün 250 milyon fotoğraf yüklenirken, Facebook üzerinden şu an 100 milyar arkadaşlık kurulmuş durumda.

Yıllık gelirini 3.7 milyar dolara ulaştırmayı planlayan şirkete göre her gün 483 milyon kullanıcı Facebook'a en az bir kez girip sayfasına bakıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hep söylerim facebook gereksiz ve fuzulu birşey

gereksiz sitenin gereksiz icraatları

alışkanlık oldu yoksa gerçekten gereksiz.

zaten bu bozulmuş çağda ancak böyle işe yaramaz, boş şeylere değer verilir.

millet facebook ta kendini tatmin ediyor. karşılıklı paylaşım yok

"hep söylerim facebook gereksiz ve fuzulu birşey"

Gerekli olanın ne gibi bir şey olacağını açıklayın. Bu sayede Chip Online kullanıcıları da bilgilerinizden faydalanmış olurlar. Böyle ortaya saçma bir cümle bırakıp gitmek, hiç mantıklı değildir. Şayet, dediğin gibi "fuzuli birşey" kadar fuzuli bir durum gibi! : )

Buraya gereksiz yere facebook gereksiz yazan gereksizlerin hepsinin gereksiz bir facebook hesabı var. Kedi ciğer hesabı bunlarin ki başka bişi değil...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play