Serdar Yalçın, Fortinet Türkiye Ülke Müdürü Oldu

Serdar Yalçın, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümleri şirketi Fortinet'in Türkiye'deki ülke müdürlüğü görevini üstlendi.

Serdar Yalçın, Fortinet Türkiye Ülke Müdürü oldu

Bilişim teknolojileri sektöründe 23 yıllık deneyime sahip olan Serdar Yalçın, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümleri şirketi Fortinet'in Türkiye'deki ülke müdürlüğü görevini üstlendi.

"Türkiye'nin en büyük servis sağlayıcılarının, en hassas kamu kurumlarının, vatandaşlarımıza sunulan hizmet uygulamalarının güvenliğinin Fortinet'e emanet edilmesi bize gurur veriyor ve başarımızın tasdik edildiğini gösteriyor," diyen Serdar Yalçın, yenilikçi 'Güvenlik Dokusu' kavramını sektöre kazandıran Fortinet'in, güçlendirilmiş kapsamlı, tümleşik ve otomatize güvenlik çözümlerini, Bulut Teknolojileri ve Nesnelerin İnterneti dünyasına kadar her alanda gereksinim duyulan çağdaş güvenlik yaklaşımları ile sunmaya devam edeceğini vurguluyor.

Fortinet olarak, Security Fabric mimarisinden aldıkları güçle çok büyük bir pazar ivmesi yakaladıklarını belirten Serdar Yalçın ürün odaklı olmak yerine daha kapsamlı ve platform bazlı bir hizmetle danışmanlık verdiklerinin altını çiziyor. Bu yaklaşım, kurumların bilgi güvenliği yöneticilerinin güvenlik hizmeti sağlayıcılarıyla daha derin bir ilişki kurmasını sağlıyor.

Kariyeri süresince çok uluslu şirketlerin yurt içi ve yurt dışı ofislerinde çeşitli sorumluluklar alan, bilişim teknolojileri sektörünün deneyimli ismi Serdar Yalçın, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Executive MBA programını tamamladı. Serdar Yalçın, Fortinet'e katılmadan önce Check Point Bölge Satış Yöneticiliği ve Riverbed Türkiye Ülke Müdürlüğü gibi görev aldığı pozisyonlarda elde ettiği ağ ve güvenlik teknolojileri alanlarındaki tecrübesiyle yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda kamu ve özel kuruluşun güvenlik mimarisinin oluşturulmasına yardımcı oldu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost