Sergey Brin'in ilk özgeçmişinde gizlediği kod

Google'ın kurucusu Sergey Brin, yıllar önce yazdığı ilk özgeçmişinin içine bakın ne gizlemiş!

  • Zeynel A. Öztürk
Sergey Brin'in ilk özgeçmişinde gizlediği kod

Google kurucularından Sergey Brin'in internete sızan 1998'lere ait özgeçmişinde Brin'in Larry Page ile Google'ı kurmadan önce yaptığı işler, araştırmalar ve hack'lerin yanında ilginç bir bilgi daha ortaya çıktı.

Serveti bugün 31 milyar dolara ulaşan Sergey Brin, kariyer hedefini belgenin HTML kodunun içine gömmüştü. Bu gizli bilgiyi ortaya çıkarmak için belgeye sağ tıklayıp "Öğeyi incele" seçeneğini kullanmanız gerekiyordu. Bunu yaptığınızda aşağıdaki satırlar ekrana geliyordu (çeviri):

"<!–< H4>Amaç:< /H4> Büyük bir ofis, iyi ücret ve çok az iş. Egzotik yerlere sıkça yapılacak iş gezileri, tercih sebebidir.->"

Brin, bu sırada hangi sinemalara gideceğinizi onlara gelen yorumlara göre tahmin eden Netflix benzeri bir film puanlama projesi üzerinde çalışıyordu. Google'ın ortak kurucusu, bugün Google'ın geleceğe dönük sürücüsüz otomobiller, Google Glass gibi ürünler üzerinde çalışan gizemli Google X bölümünün başında bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

subliminal mesaj vermiş :D

Olay Bu mu? ilkokul 1. sınıf öğrencisi bile yapabilir bunu. En azından ben 15 sene önce ilkokuldayken yapabiliyordum

@25 Mar 2014 17:52 Yanliz sen hala 15 sene onceki amelesin, aradaki fark bu :)

kendisinin tek gizlediği gerçek bu deği, hazır kendisi her ne kadar reklam amaçlı olarak bu sırrını açıklamış iken; google`ı parasızlıktan evin garajına kurmuş iken nasıl oluyorda hemen 7 ay sonra silicon vadisine taşınabiliyor? (sakın başarıdan bahsetme 2009 senesine kadar google arama kalitesinin nasıl bir zımbırtı olduğunu çok iyi biliyorum google`ı eric shmict adam etti) bak şu tesadüfe ki yahudisin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost