Sevgililer günü virüsüne dikkat!

Sevginin gücünü arkasına alan hacker'lar, bakın bu kez nasıl bir tuzak kuruyor?

  • Ümit Öncel
Sevgililer günü virüsüne dikkat!
Bu yıl sevgililer gününde gelen e-postalara dikkat

Aralarında Panda Security, Trend Micro ve MX Logic'in de bulunduğu farklı güvenik firmaları kullanıcıları yeni sevgililer günü temasına sahip kandırmaca e-posta konusunda uyarıyorlar. Güvenlik firmalarının açıklamalarına göre konu satırında "short and sweet", "Me and You," "In Your Arms" ve "With all my love" gibi yazılar gördüğünüz e-postaları açmadan önce iki kere düşünmenizde fayda var. Çünkü bu e-postalar kullanıcıları içerisindeki bir bağlantıya tıklamaya yönlendiriyor ve tıklandığında içerisi kalplerle dolu bir siteye yönlendiriyor. Bu sitedeki herhangi bir bağlantıya tıklandığında ise virüs bilgisayarınıza bulaşabiliyor.

Benzeri 2007 ve 2008 yıllarında da görülen sevgililer virüsünün, ünlü spam grubu Storm tarafından hazırlandığı tahmine ediliyor. Çünkü bu yeni virüs, önceki yıllarda hazırlanana çok benzer özellikler taşıyor. Güvenlik uzmanları eğer bu yılkiler aynı kişiler değilse bile, Storm'u çok iyi tanıdıkları veya yöntemlerini çok iyi inceleyerek kendi arzlarını onlara benzetmeye çalıştıklarını iddia ediyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

mailden gelen linklere tıklayan kaç kişi kaldı ya? :s

virüsleri tanıyan akıllı olan bir insan ve birazcıkta bilgisayar bilgisi olan vatandaş buna kanmaz... pekte büyük bir tehdit olacağını düşünmüyorum

esatmd:
Artık böyle şeylere kananlar varsa Allah akıl fikir versin. Ki zaten bolca var, kontör yalanalarına bile kanıyorlar.

"esatmd:
Artık böyle şeylere kananlar varsa Allah akıl fikir versin. Ki zaten bolca var, kontör yalanalarına bile kanıyorlar."

kanmasalar zaten o reklamlar hala yayınlanmazdı. demekki o reklamlardan ekmek yemeye devam edenler var. Allah halkımıza akıl fikir versin.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
mailden gelen linklere tıklayan kaç kişi kaldı ya? :s
03 Şubat 2009 Salı, 14:51

Kalmamış olsa adamlar farklı yöntem kullanır . Bir program yüklerken sürekli next'e basanlar buna da basar :(

:)
Posta İngilizce olduğu için, TR de kanacak insanlar olacağını sanmıyorum .) Zaten ingilizce bilen az insan var, bilenler de bu kadar *** olamaz heralde :)

Zaten Gelen e-Postalar Ingılızce Dıye bızım Ulkemızın Insanı Acıyor... 2: Gelen E-Postalarınaa Bakan Insanlar Warmıı Dıye Dusunuyorsunuz... Gunumuzde Cok Sayıda İs Adamlarıı E-Posta Aracılıgı Ile Uzaklardakı Arkadaslarından Haberdar Oluyor Bu Nedenle E-Maillerıne Gelen Lınklerıı Tıklıyorlar... 3 : Vırus Her Turlu Kısının Bılgısayarınaa Gırebılır Bır Bılgısayar Uzmanı Olan Kısının dee Mutlaka Bılgısayarınaa Vırus Gırıp Bır Cok Belgelerıı Alınamıstır... Onun Icın Ben Vırus den KOrunuyorum Vırus Benım Bılgısayarımaa Gıremez Dıye Dusunmeyın...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play