'Seyir erbabı'ndan LCD TV'ye yorum!

Yeni bir TV seçerken 'bir bilene sormadan' harekete geçmek istemiyorsanız, bu haberimizi okuyun!

Yeşil sahaların usta yorumcusu Rıdvan Dilmen, ünlü sinema eleştirmeni Ömür Gedik ve oyun dünyasının uzman ismi Tolgay Karabulut, hem 2D hem de 3D görüntülerde mükemmel netlik sunan Panasonic VIERA NeoPlasma TV deneyimini yaşadı ve hissettiklerini yeni bir televizyon almayı düşünenlere aktardı. Spor, film ve oyun içeriklerinde en iyi performansı sunan Panasonic VIERA NeoPlasma TV seyir erbabı isimlerden tam not aldı.

Doğru televizyonu seçme sürecinde teknik özellikler, fiyat, estetik gibi kavramlar ön plana çıksa da bazen "bir bilene sormak" gerekiyor. Panasonic'in VIERA NeoPlasma panel teknolojisinin sunduğu hareketli görüntülerde mükemmel netlik, geniş izleme açısı, düşük güç tüketimi, hızlı tepki süresi gibi üstün özellikler her biri meslekleri gereği gün boyunca televizyon ekranı karşısında yoğun saatler geçiren Rıdvan Dilmen, Ömür Gedik ve Tolgay Karabulut tarafından test edildi.

"Doğru yorum yapabilmem için netlik ve renkler mükemmel olmalı"

Türkiye'nin popüler ve tarafsız futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen Panasonic VIERA NeoPlasma TV'nin avantajlarını anlatıyor. "Pozisyonların yorumları için zamanımın çoğunu televizyonun karşısında geçiriyorum, bu yüzden izlediğim televizyonun kalitesi çok önemli" diyen eski milli futbolcu, son derece hızlı bir oyun olan futbolda pozisyonları doğru süzebilmek için görüntünün net, renklerinin de mükemmel olması gerektiğini vurguluyor. Rıdvan Dilmen "Bu yüzden benim tercihim Panasonic VIERA NeoPlasma. Görüntüleri öyle gerçek ki sanki maçı sahanın ortasından seyrediyorum" diyor.

'Tepki süresi çok hızlı olmalı'

"Benim televizyonum filmin hissini yönetmenin vermek istediği şekilde yansıtmalı"

Yazıları ve eleştirileriyle sinema severlerin tercihlerine yön veren yazar Ömür Gedik sinema eleştirmenliği yapmanın en keyifli tarafının yönetmenin hayal dünyasını keşfetmek olduğunu söylüyor ve bunu yapabilmek için görüntü kalitesinin çok önemli olduğuna dikkat çekiyor. Gedik, "Yönetmen karanlık bir ortam yarattıysa oradaki kontrastlarını görmem, ışıl ışıl bir dünya varsa oradaki ışık oyunlarının netliğini yaşamam gerekiyor. Renkler yönetmenin görmemizi istediği gibi, derinlik de yönetmenin vermek istediği gibi olmalı. İşte bu yüzden tercihim Panasonic VIERA NeoPlasma" diyor.

"Oyunun heyecanını gerçekten hissedebilmem için tepki süresi çok hızlı olmalı"

Teknoloji ve oyun dünyasının sevilen ismi Tolgay Karabulut artık oyunların grafiklerinin gerçeklik duygusunun inanılmaz derecede artırıldığını, detayları net, renkleri de canlı gösteren bir televizyonun oyun keyfini doruğa ulaştıracağını söylüyor. Tolgay Karabulut bir oyunseverin televizyonunun nasıl olması gerektiğini anlatıyor: "Oyunun heyecanını gerçekten hissedebilmek için tepki süresi hızlı olmalı. Her an değişen görüntüdeki hiçbir ayrıntıyı kaçırmamalıyım. Bu yüzden tercihim Panasonic VIERA NeoPlasma TV."

600 Hz ayrıcalığı

Panasonic'in NeoPlasma modelleri iyi hareketli görüntüler sunan 600 Hz alt alan yürütme Intelligent Frame Creation Pro teknolojisinden yararlanıyor. Ayrıca Infinite Black Pro teknolojisi de iyi kontrast oranları ve derin siyah görüntüler sağlıyor. NeoPlasma teknolojisi 600 Hz farkı ve yüksek tepki hızı (0,001 ms) sayesinde spor ve oyun gibi hızlı içeriklerin keyfini artırılıyor.

Şık tasarımıyla dikkat çeken yeni VIERA GT30 3D televizyon serisi
Panasonic VIERA GT30 3D serisi 50, 46 ve 42 inç modeller içeriyor. GT30 serisi birbirinden zengin teknolojik özellikleri incecik bir gövde içerisinde barındırıyor. Bu özelikler arasında 2D ve 3D için THX sertifikası, VIERA Connect internet servisi, Wi-Fi uyumu (USB yuvası aracılığıyla), Skype video görüşme, VIERA Image Viewer, DLNA sertifikasyonu, 4 adet HDMI bağlantısı ve 3 adet USB yuvası bulunuyor. MKV, WMV, JPEG, MP3, AAC, WMA ve birçok başka formattaki içerikleri büyük ekranda yaşama fırsatı sunan Panasonic VIERA GT30 NeoPlasma TV'nin tavsiye edilen perakende satış fiyatı 5.299 TL

Daha fazla bilgi için: www.seyirerbabi.com

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Ucuzmuş. Eve birkaç tane alalım.. :D

5299 mu ?? hhaahahahahaha

sallamsınlar en iyi sony ve samsung dur tv de

bu gün al ,6 ay sonra sat..1.500.e satamazsın.
tv.telefon,uydu cihazları,blu...lerin fiyatları yüksek,aldınmı elinde kalır,yarı fiayatının altında dahi satamazsın.
MİLLETİN İŞİ ZOR.
YARIN ÖBÜRGÜN BAŞKA BİR ÖZELİK ÇIKARIRLAR.GİTTİ 5.300 LİRA. ARTI GÖZLÜK PARALARI..

Panasonic de iyidir ama ben Sony derim başka şey de demem...

Panasonic de iyidir ama ben Sony derim başka şey de demem...

en iyi sony ve samsung mu neye istinaden bunu yazdın anlamadım ben her ikisinide izledim panasonic onlara göre kat ve kat daha iyi nedenmi başta tepkime süresi görüntü akışı siyah ve kırmızıdaki netlik 600hz oluşu 2d ve 3d deki görüntü kalitesi başta plazma oluşu hepsine bedel tek alınacak tv samsung zaten telefonlarındada sorunlu bi marka tvdede cok iyi değil

sallamsınlar en iyi sony ve samsung dur tv de
--------------------------------------------------------
Nolur arkadaşım biraz araştır, samsung helede sony tirübünlere oynayan televizyonlar yapıyor. Panel üreticilerini ve teknolojilerini araştır en sık karşına çıkan ya panasonic, ya sharp, yada pio olacaktır. Bu panelleri kullanan televizyonlarıda bi zahmet araştır.

Sony ve Samsung'un iyi yaptığı işler var ancak uzman gözüyle bakarsan tv'de okadar da çok iyi paneli olan yok. (bazıları belki?)

Ama zevk meselesidir, samsung'u beğenmek istiyorsundur, kulaktan dolmuştur bilgilerin, koşulsuz her modeline iyi dersin.

Objektif bir araştırma yapın lütfen, büyük forum sitelerimiz de bununla ilgili uzmanların tavsiyeleri teknik verileri ve bilgilerini bulmak mümkün.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost