Sharp'tan çok farklı bir 4K televizyon!

Japon devinin 70 inç'lik televizyonu, piyasadaki 4K Ultra HD TV'lerden çok daha yetenekli!

  • Cem Şancı
Sharp'tan çok farklı bir 4K televizyon!

Japon elektronik devi Sharp, 70 inç boyutundaki 4K Ultra HD televizyonu PN-H701'i duyurdu. 3.840 x 2.160 piksel çözünürlüğe kadar çıkabilen televizyon 9mm genişliğinde son derece ince alüminyum kasaya sahip ve televizyon kategorisindeki en ince model olma özelliği taşıyor. Yatay ve dikey görüntü vermek üzere tasarlanmış olan televizyon ayrıca aşağı ve yukarı olarak 20 derece eğik yerleştirilebiliyor.

Piyasadaki diğer 4K Ultra HD modellerden farklı olarak Sharp'ın PN-H701 modeli düşük çözünürlüklü görüntüleri 4K'ya yükseltebiliyor. Yani 1080p çözünürlüğünde yapılan TV yayınını 4K çözünürlüğe yükselterek seyirciye gösteriyor. Bu operasyon için gerekli olan dönüştürücü televizyona dahili olarak geldiği için, görüntüyü yükseltme işlemi iki kat hızlı yapılabiliyor. Televizyon ayrıca dahili bir hafızayla geliyor ve bu da ekrandaki TV yayınını durdurma ve geri alma imkanı tanıyor.

Televizyon Şubat ayının ilerleyen günlerinde piyasada olacak. Türkiye'ye geliş tarihi ise şimdilik net değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Reklama gel reklama...

1080P yi 4kya olceklendirmenin ne oldugunuda aciklasaydiniz goruntu kalitesinde 1080pden bi farki olmaz 240p yide 4kya olceklendirir kaliteden haber verin ;) 1080p goruntu zaten kaliteli gorunur ama gercek 4k ile alakasi olmaz

Sharp ekran konusunda gerçekten başarılı bir marka.

Bu arada kadının ağzıyla oynamışlarmı resimde bana mı öyle geliyor :S

Alırdım aslında çok beğendim ama o kadar param yok :)

hala LCD yaw oled ler çoğalsın artık.

eloğlu yapıyor bizimkilerde hala ıspanakla, pırasayla soğanla uğraşıyorlar. ne zaman böyle bir markamız olacak merak ediyorum.

Sharp TV teknolojosi konusunda lider ve öncü bir fonksiyonla yeniliklere devamlı imza atıyor. Helal olsun.

bizimkiler ne zaman japon ürünleri kadar kaliteli dayanıklı ürün üretsinler o zaman yapancı ürün almak zorunda kalmayız. tabiki bizim üreticiler dışarıya kaliteli iç piyasaya kalitesiz ürün sürdükleri sürece bir japon markası kadar güvenilir olmazlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play