Sharp'tan 2.100 fps oynatabilen telefon!

Japon devi, ağır çekim videoları 2.100 fps'de oynatabilen şaşırtıcı ceplerini ortaya çıkardı!

Sharp'tan 2.100 fps oynatabilen telefon!
Sharp'ın gösterdiği videodan bir kare. Gördüğünüz şey, bir su damlası

Sharp, "ağır çekim" videoları 2.100 fps ile oynayabilen telefonlarını Tokyo'da sergiliyor. Zor bir dönem geçiren Sharp'ın Aquos Zeta, Aquos Xx ve Aquos Serie amiral gemisi telefonları 754 x 480 (FWVGA) çözünürlüğünde 210FPS'lik videolar kaydedebiliyor.

Telefon, "çerçeve düzeltme" teknolojisinden faydalanarak FWVGA çözünürlüğündeki videoları 2.100 fps ile oynatabiliyor. Sharp'a göre bu işlev, akıllı telefonlar için dünyanın en yüksek fps'li ağır çekim yürütme işlevi. Profesyonel yüksek-hız kameraları, saniyede binlerce kareden oluşan videolar yakalayabiliyorlar. Ağır çekim videoları yüksek FPS ile oynatmak ise, hareket efektini güçlendiriyor.

iPhone 6 gibi telefonlarda rastlanan yüksek fps'li video kaydetme işlevi, akıllı telefonlar için aslında oldukça yeni bir işlev. Sharp'ın "çerçeve düzeltme" veya "çerçeve tamamlama" olarak çevirebileceğimiz teknolojisi ise çerçeveleri kopyalarayak, her çerçeve içerisine 10'a kadar işlenmiş çerçeve ekliyor. Böylece videoları daha yüksek fps'yle oynatmak mümkün oluyor.

Sharp'ın yeni telefonları, önümüzdeki haftalarda Japonya'nın önde gelen üç mobil sağlayıcısı NTT DoCoMo, SoftBank ve KDDI tarafından satışa sunulacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Matematik hilesi 5100 fps te dev sunucular en gelişmiş gpu oynatamaz en fazla 50-60 fps falan oynatabilir düzgün PC ler iyi sunucular biraz üstüne çıkar. 2.1 tamam ama 2100 pazarlama ve reklam oyunu Nokianın 40 Megapixellik yalanı gibi hatta daha beter. 300 fps= 300 hz desek bu insan gözünün görebildiği en yüksek frekans. 7x insandan güçlü bir cihaz ? En pahalı ekran kartları yapamıyor. Shart ırı vırı deyeceğine nasıl yaptığını teknik anlatsaydı öğrenseydik iyi olurdu, yinede kelime oyunu bence

@26 Mayıs 2015 13:50 cahil iSheep NOKIA 40MP sensor kullandı... yalan değildi... nasıl kullandığınıda açıkladı...

Bizim klavye mühendisleri gelir sharp a akıl verir birazdan.

@26 Mayıs 2015 14:19 Aşağıda birisi Çoktan yaptı bile

nasıl yeni bir işlev. ulan s3 ten beri var be yüksek hızda kare kayıtı. aptal iphone a anca geldi daha... ona gelince yeni çıkmış oluyor dimi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir