Siber dünyada heyecan kasırgası başlıyor

Samsung Electronics’in sponsorluğunda düzenlenen bilgisayar oyunları turnuvası World Cyber Games 2004’ün Türkiye elemeleri için kayıtlar başladı.

Dünyadaki bilgisayar oyunu tutkunlarını biraraya getiren World Cyber Games (WCG) bu yıl da heyecan kasırgası yaşatacak. Samsung Electronics’in sponsorluğunda, Siberlig’in organizasyonuyla yapılan Türkiye elemelerine katılmak isteyenler www.samsung.com.tr veya www.siberlig.com üzerinden kayıt yaptırarak yarışmaya katılabiliyorlar. WCG ile ilgili detaylı bilgiye siteden ulaşılabiliyor.

World Cyber Games hakkında bilgi veren Samsung Electronics Satış Müdürü Barış Kestep, yarışmanın bu yıl ilk kez 18 ildeki 27 merkezde yapılacağını belirterek 12 bin kişinin WCG heyecanına ortak olmasını beklediklerini söyledi. WCG’nin Türkiye elemeleri; İstanbul, Ankara, İzmir, İçel, Adana, Antalya, Bursa, Tekirdağ, Kayseri, Konya, Sivas, Kırklareli, Eskişehir, Balıkesir, Sakarya, Samsun, Yalova ve Kütahya illerinde belirlenen İnternet kafelerde gerçekleştirilecek. Türkiye elemelerinde başarılı olanlar 15-20 Ağustos 2004 tarihleri arasında İstanbul Parkorman’da gerçekleştirilecek büyük finalde yarışmaya hak kazanacak.

WCG heyecanına katılanlar dünyanın en popüler bilgisayar oyunları; Starcraft: Brood War, Warcraft 3: The Frozen Throne, Counter Strike: Condition Zero, Unreal Tournament 2004, FIFA 2004 ve Need for Speed: Underground’da yarışacaklar.

Dünya finali San Francisco’da

2000 yılından bu yana doğum yeri olan Güney Kore’de yapılan bilgisayar oyunları olimpiyatı World Cyber Games, bu yıl ilk kez Kore dışında bir ülkede düzenlenecek. İstanbul’daki Türkiye finallerinde dereceye girenler WCG 2004 dünya finalinin yapılacağı San Francisco’ya gidecekler. World Cyber Games adıyla ilk kez 2001 yılında Samsung’un sponsorluğunda düzenlenen bilgisayar oyunları olimpiyatı, dijital eğlence kültürünü tüm dünyaya yayan en büyük global etkinlik niteliği taşıyor. Her yıl dünyadaki Gamer’ları bir araya getiren WCG’in 2003 yılındaki büyük finaline 55 ülkeden 600 kişi katılmıştı.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play