Siber Saldırılara Karşı LTO-8 Teyp Teknolojisi!

Fujitsu ETERNUS LT ailesi kullanıcıları siber saldırılara karşı LTO-8 teyp teknolojisi ile koruyor.

Siber saldırılara karşı LTO-8 teyp teknolojisi!

Fujitsu ETERNUS LT ürün ailesinin, uzun süreli yedekleme ve arşivleme amacıyla bant üretimlerine göre veri kapasitesini ikiye katlayan yeni nesil LTO-8 bant sürücülerini desteklediğini duyurdu. LTO-8 teknolojisi ile ETERNUS LT bant kitaplıkları artık kartuş başına 30 TB'a kadar sıkıştırılmış veri depolayabiliyor. Bu durum, daha önce çevrimdışı tutulabilen veri yedeklemelerini oluşturmayı kolaylaştırıyor. Bu fidye yazılım saldırıları gibi siber suç vakalarında iş açısından kritik verilerin bütünlüğünü ve erişilebilirliğini korumaya yardımcı oluyor.

Günümüz dünyasında şirketler, veri kaybına veya yolsuzluğa yol açabilecek siber saldırılara uğrayabiliyorlar. En son tehdit olarak kilit açma anahtarı karşılığında Bitcoin'de bir fidye ödenene kadar kritik verilerin şifrelenmiş olduğu fidye yazılımını görüyoruz. Bu nitelikteki saldırıların giderek daha karmaşık hale gelmesi ve saniyeler içinde ilerlemesinden dolayı, kuruluşlar düzeltmesi haftalar ya da aylar sürebilecek bir hasar ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Buna karşılık, 'üç iki bir' yedekleme kuralı siber saldırılara karşı her zamankinden daha büyük önem kazanıyor. Bu kuralda en az üç veri saklanıyor, iki yedek kopyası farklı depolama ortamlarında saklanıyor ve bir tanesi de çevrimdışı saklanıyor. Özellikle iş operasyonlarında kritik olan veriler için, şifrelenmiş kopyaların çevrimdışı tutulması, çevrimiçi saldırılardan bilgilerin güvenliğini sağlamanın garantili bir yolu olarak öne çıkıyor.

En son güncelleme ile Fujitsu ETERNUS LT bant sistemleri kullanıcılarına yüksek ölçeklenebilir ve düşük maliyetli yedekleme çözümleri sunuyor. Donanım tabanlı, özerk veri şifreleme, uzun vadeli arşivleme, felaket kurtarma ve otomatik, katılımsız yedekleme dahil olmak üzere çok çeşitli depolama gereksinimlerine uygun ETERNUS LT sistemleri güvenliği ve uyumluluğu artırıyor. Verileri bant üzerine depolamak için küresel uyumluluk yönetmeliklerine uyulmasına yardımcı olan tüm ETERNUS LT sistemleri, silinemez, yeniden yazılabilir olmayan bir formatta tutulan verilerle birlikte WORM (Bir Kez Yazma, Pek Çok Oku) protokolünü de destekliyor.

Fujitsu'da Veri Merkezi Ürün Yönetimi EMEIA Kıdemli Müdürü Marcus Schneider konuyla ilgili şunları söyledi: "Hiçbir işletme siber saldırı riskine karşı tamamen korunamaz, ancak temel iş verilerinin çevrimdışı yedek kopyasını bant üzerinde tutmak en iyi savunmadır. Küçük ve son derece kolay taşınabilir LTO-8 kartuşları, yüksek kapasiteleriyle, verileri çevrimdışı saklamak için uygun bir yöntemdir. Kopya oluşturduktan sonra, bu kartuşlar ek güvenlik için bir kasaya yerleştirilebilirdiniz. Bu yaklaşım, fidye yazılımlarına ve diğer çevrimiçi siber saldırılara karşı yeni bir koruma katmanı sağlıyor."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Akılcı bir yöntem..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost