Sıkça sorulan 4 Zaman Tüneli sorusu!

Facebook'un Zaman Tüneli ile ilgili aklınız hala karışık mı? Aradığınız cevaplar burada olabilir!

Sıkça sorulan 4 Zaman Tüneli sorusu!

Facebook'un gizlilik ayarları ve yeni özellikleri, ortalama bir kullanıcıya karmaşık gelebilir. Yeni Zaman Tüneli tasarımı ve sıkça yapılan değişiklikler, işleri daha da karıştırabiliyor. Zaman Tüneli'ne yeni geçtiyseniz veya hala geçememekte direniyorsanız, bu yazımızdaki en sık sorulan 4 soru ve cevabı, aklınıza takılan soruları giderebilir.

1. Gizlilik ayarlarınız değişecek mi?

Sözü uzatmadan cevap vermek gerekirse, değişmeyecek. Ancak Facebook'u sıkça kullanmıyorsanız veya gizlilik ayarlarınıza son zamanlarda bakmadıysanız, bu ayarlarda bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Zaman Tüneli ile eski gönderileriniz arasında kolayca dolaşabilir, aradığınız gönderiyi çok daha kolay bulabilirsiniz. Bazı gönderileriniz, siz aile/tanıdık listelerini etkinleştirmeden önce paylaşılmış olabilir. Bu nedenle eski gönderileriniz silmek veya ayarlarınızı değiştirmek isteyebilirsiniz.

Gizlilik ayarlarınız doğru mu?

2. Gizlilik ayarlarınız doğru mu?

Bu konuda size en çok yardımcı olacak seçeneklerden bir tanesi, "başkasının gözünden bak" aracı. Bu araç sayesinde profilinizi kimin nasıl gördüğünü tahmin etmeye çalışarak zaman kaybetmekten kurtulabilirsiniz.

Özelliğe Zaman Tüneli'nizin sağ üst tarafında bulunan "Yaptıklarınızın Dökümü" düğmesine bastığınızda açılan menüden ulaşabilirsiniz. "Başkasının gözünden gör" seçeneğine tıkladığınızda açılan sayfada "herkese açık" bağlantısını bulun ve tıklayın. Böylece profilinizin arkadaş olmadığınız kişilere nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

3. Fotoğraf gizliliğinizi nasıl değiştireceksiniz?

Etiketli olduğunuz fotoğrafların gizlilik ayarlarını değiştirmek için sağ üstteki oka basın ve Gizlilik Ayarları > Ayarları Düzenle > Zaman Tüneli ve Etiketleme yolunu izleyin. "Etiketlendiğiniz fotoğrafları Zaman Tüneli'nizde kim görebilir" metninin yanındaki açılır menüye tıklayın. Gizlilik ayarlarında gerekli değişiklikleri yapın veya Özel seçeneğine tıklayarak fotoğrafların sadece belirli listeler tarafından görünmesini sağlayın. Bittiğinde "Değişiklikleri Kaydet" düğmesine basın.

Fotoğraf albümlerinizin gizlilik ayarlarını değişirmek için Zaman Tüneli'ndeyken "Fotoğraflar" simgesine tıklayın. Ardından her albümün sol altında bulunan simgeye tıklayarak albümün gizlilik ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Yeni uygulamaları özel olarak kullanmak

4. Facebook'un yeni uygulamalarını özel olarak kullanmak mümkün mü?

Facebook, "beğenmeleri" paylaşmayı daha da öteye taşıyan, ne okuduğunuzu ve ne seyrettiğinizi paylaşabilen yüzlerce uygulamaya sahip. Bu uygulamalara izin verirken dikkatli olmazsanız, etkinliğinizi duvarınıza gönderebilirler. Bu durumdda birkaç seçeneğiniz var.

Uygulamayı ilk eklediğinizde yygulama özeti bilgisinin altında "Bu uygulamanın etkinliğini Facebook'da kimler görebilir" seçeneği bulunur. Varsayılan gizlilik ayarlarınızı nasıl ayarladıysanız, bu ayar siz değiştirene dek tüm uygulamalar tarafından varsayılan olarak kullanılır.

Bir uygulamayı yükledikten sonra uygulama tercihlerinizin ne olduğunu hatırlamıyorsanız, bu ayarlara Gizlilik Ayarları sayfasından erişebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

hocam bu zaman tüneli illetinden kurtulmanın yolunuda yazsaydın çok iyi olurdu.

berbat bi tasarım ...kullanımı zorlaştırmak için ellerinden geleni yapmışlar genelde herkes için önemli olan sadeliktir.neyin nerde olduğu tam bir karmaşa...

Temelli suyunu çıkardılar. Aktif olmasamda yaklaşık beş yıldır kullanıyordum fakat yakın zamanda kapattım. Tekrar açmayıda düşünmüyorum...

4. Soru: Facebook zaman tünelinden nasıl kurtulabilirim ?

zaman tüneli pişmanlıktır ...

ben kurtuldum beyler eklentiler işe yarıyor timeline removeyi deneyin oluyor kurtulursunuz

Tam bir rezalet berbat bir tasarım.

yandex programını yeni kurdum fakat zaman tünelinden çıkamıyorum chorome ,mozilladan cıkış var ama ayndexten yok ne yapmalıyım ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir