Silmek o kadar da kolay değil

Facebook'a yüklediğiniz bir fotoğrafı yıllar önce sildiniz... Ama biliyor musunuz ki o hala orada!

Silmek o kadar da kolay değil

Facebook kullanıcılarının en büyük korkusu şüphesiz internet üzerinde bilgilerini paylaştığı sitelerin bilgilerini üçüncü parti kullanıcılarla paylaşması... İşte bu anlamda sık sık eleştiri alan Facebook'un aleyhine yeni bir gelişme yaşandı.

Facebook, Cuma günü yaptığı açıklamada kullanıcıların profillerinden kaldırdığı fotoğrafların birçoğunun hala sunucularında yer aldığını itiraf etti. Yani kullanıcılar profillerindeki fotoğrafların link'lerini alıp fotoğrafı siteden kaldırdıktan yıllar sonra bile bu link'lerden fotoğraflarını görüntüleyebiliyor. Elbette bu link'leri sadece kullanıcının kendisinin aldığını düşünmek doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Facebook, resimlerin kaldırılmamasına gerekçe olarak fotoğrafların kaldırılmasının zorluğunu gösterdi. Fotoğrafların Facebook üzerinden kolayca silinebilmesine karşılık sunuculardan fotoğrafların kaldırılmasının zaman aldığını belirten Facebook, bu konuda çalışmalarını sürdürüklerini kaydetti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yüklemesi dakika almaz silmesi yıllar sürer, mantık işte

3000-5000 resim yüklüyen kızlar düşünsün onu benim resmimi ne yapıcaklar :)

bu yüzden facebook a üye olduktan sonra hemen kapatmıştım işte sözde orada gizlilik seçeneklerini yapınca görmüyor sanıyorlar halbuki hiç görmemesi gereken amerikanın tam avucuna bırakıyoruz kendimizi:D güzel tezgah yaptılar ama he facebook diye herkesin bilgisini aldılar

Silinmediğini biliyordum zaten ama aynı linklerden geri görüntülenebilmesi yükleyen açısından iyi, gizlilik açısından sıkıntı.

bi tane fotografı en az 2 yıl kullanırdım :D hesabıda sildim o sorun kalmadı, diyceksiniz hesabınız siz silsenizde silinmiyor.Ama ben sildim yani facebook ne yaparsa yapsın artık.... :D:D:D

ewt kardeşim 9999999999999 fotoğraf ykleyen hatunlar düsünsün sonrada ben fake felan diilim desin .d

1 milyar transistörü 1 cm lik işlemciye sığdırmayı başaran bilim adamları bilgisayardan resim silinmesinin yöntemini bulmayı unuttuklarını farketmişler. Bu nedenle bir sunucudan resim nasıl silinir bilgisayar uzmanları çalışmalara başladı. Bilim adamları bir yöntem bulduklarında Facebook artık resimleri silebilecekmiş :)

google + pr çalışması

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play