Silverlight destekli yeni MSN araç çubuğu

Silverlight teknolojisini kullanan yeni araç çubuğu beta sürümüyle kullanıma hazır.

  • Selçuk İslamoğlu
Silverlight destekli yeni MSN araç çubuğu
Yeni araç çubuğunda Vista arayüzü var

Microsoft bugün MSN Toolbar'ın Silverlight destekli yeni sürümünü yayınladı. Salsa kod adıyla geliştirilen araç çubuğu halen beta seviyesinde. İlk bakışta yeni görünümüyle dikkat çeken araç çubuğunda kullanılan Silverlight teknolojisi ise yeni drop-down menüler, MSN kanalları, son güncellenen içeriklerin anında pencereye getirilebilmesi gibi interaktif uygulamalara da yer veriliyor. Araç çubuğunda Live Search üzerinde arama yapmanıza olanak sağlayan bir bölüm de yer alıyor.

Arama kısmına eklenen yeni özellikler de var. Farklı bir arama motorunda arama yaptığınızda aynı aramanın Live Search ile ilgili sonuçları hakkında sizin isteğiniz dışında bilgi de veriliyor. Ve elbette haberlerden satır başlıklarının sunulduğu son dakika bölümü de bildik özelliklerden.

Beta sürümüyle ilgili detaylara http://beta.toolbar.msn.com adresinden ulaşılabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bir an önce Silverlight yaygınlaşsın istiyorum. Bıktım bu Adobe'ın sorumsuzluklarından. IE 7 kullanırsın hata verdirtip kapanır, Opera, Firefox desen dropdown menu altındaki linklere tıklanmaz, Linux altında kağnı gibi çalışır. Yıllar oldu bu sorunlara *dev* Adobe çözüm üretemedi. Silverlight Flash'ten çok daha iyi çalışıyor.

ben yükledim silverlight adobe den güzel gibi ama adobede geç kalmadı verdi bir cevap Adobe air bakalım daha neler çıkıcak :D:D

tarayıcıyı her açtığınızda içeriik yüklediğinden dolayı yavaşlama yaratıyor. kullanıcılar nasılki çok hızlı çalışan google yi tercih ettiler, google araç çubuğuda aynı basitlikte ve hızda çalışıyor. hız yönünden iyileştirmeler yapılmalı bence. ms hızın önemli bir etken olduğunu ne zaman anlayacak artık beklemekten yorulduk...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play