SIM kartı kılıfa soktular. Peki ama neden?

SIM kart nedir? Cevabı biliyorsunuz ama kılıfa geçirilmiş bir SIM kart ile ilk defa tanışacaksınız!

  • Ali Güngör

Motorola, SIM kartların çevresine geçirilen özel bir kılıf geliştirdi. Bu eklenti sayesinde SIM kartı uzaktan kontrol etmek mümkün oluyor.

Çocuklarının cep telefonu kullanımını denetlemek ve gerekirse kısıtlamak için geliştirilen bu teknoloji, internet tarayıcı arayüzüyle uzaktan kontrol ediliyor.

SIM karta gelen verileri ele geçiren bu teknoloji, operatörden ve servis sağlayıcının sunduğu özel hizmetlerden bağımsız olmasıyla bir ilk. Çocuklarının ne kadar ve ne zaman cep telefonuyla konuşabileceğini de belirleyebilen aileler, örneğin okulda ya da dershanede konuşmalara engel olabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bence çok önemli bişey bu.

harikaaaaa işte bu aklımdan geciyordu ve motorolaya verdim fikrimi onlada uyum lu tel yapmışlar

Süper düşünce motorolayı tebrik etmek lazım...

Bence faydalı olabilecek bir gelişme.Özellikle aileler için çok kullanışlı olacaktır...

Sim kart korumaya alınmış. :)

Kontrol hastası aileler için ideal görünüyor lakin bir sıkıntı var çocuklarının haberi olmadan ya da onları ikna edip bunu telefonlarına nasıl yerleştirecekler bilmiyorum. Farklı amaçlar için kullanılabilir mi bilmiyorum ama ebeveynleri bu kadar teknolojiyle içli dışlı olan çocuklar onlardan birkaç level (Türkçe bir kelime değil ama hoşuma gidiyor bu kelime işte) daha üsttedir. Yaygınlaşacağından şüphe ediyorum.

Çocuk mu kandırıyorsun motorola. Bas bayağı yasal olmayan telefon dinlemeleri için çıkarmışın bunu. Birde çocukları alet ediyor reklamına.

Simkart kondomu. Bizim gibi telekulak ulkesi icin birebir artik herkes herkesi telekulaklayabilir. Motorola sende telekulakla.....

Bir çocuğu bu derece sıkmak, kontrol etmek, ilerde kişiliğinin problemli olmasına neden olur. Çocuklar robot değil sonuçta.

Sen de yorum yaz