Şımarık Hollandalı kızın şakası geri tepti

Bir havayolu şirketini Twitter'da "tehdit" ederseniz, başınıza bakın neler gelebiliyormuş...

  • Cem Şancı
Twitter'dan havayolu tehdit eden ergen kız!

Twitter'da, American Airways havayoluna Tweet atarak, El Kaide teröristi olduğunu ve onların uçaklarını bombalayacağını söyleyerek "şaka" yapmaya kalkışan 14 yaşındaki Hollandalı kız bugün tutuklandı. 

American Airways yetkilileri tarafından FBI'a bildirilen tehdit Hollanda güvenlik birimlerine iletilince, Roterdam'da aile ile oturan küçük kız evinde tutuklanarak polis karakoluna götürüldü ve sorgulanmaya başlandı. Kızın hala tutuklu olduğu ve sorgusunun sürdüğü biliniyor. Bu arada, küçük kıza destek olmak isteyen binlerce Avrupa'lı genç American Airways'a, bomba tehditleri göndermeye başladı. 

Ancak uçak bombalama tehditlerinin şaka olmadığını ve dünya çapındaki terörist grupların bir numaralı hedefi olan uçaklara dair en ufak tehdidin bile yüzlerce insanın hayatını korumak için çok büyük ciddiyetle incelendiğini hatırlamak gerekiyor. Terörist grupların, beyni yıkanmış genç çocukları çok daha kolaylıkla intihar bombacısı haline dönüştürebildiği de inkar edilemeyen bir gerçek. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

bende protesto ettim şimdi eve baskın düzenlediler. Abimi aldılar ben şu an dolabın içinden yazıyorum. evi mühürlüyorlar. Teşekkürler Chip

Helal olsun kac gun oldu bu haber baska sitelerde cikali.

Twitter, Youtube, Facebook vs bunlar kendilerine sosyal vs diye adlandırıyor fakat geocities, myspace .. ten beri kullanıcıların kendi içeriklerini yayınlaması konusunda alınması gerekli önlemleri alamayan kişiler asıl sorumlu. Twitter yöneticileride tutuklanmalıydı. Sosyal site kurallarımıza uymadı deyip kendi iç tüzüğüne saklanmaları doğru değil ve kabul edilemez. Özgür dünya yok. Kanunlara uyan insanların yaşadığı demokratik uluslar var. Bu olayda etik olarak twitter yöneticileride eş derecede sorumlu ve aynı şekilde tehdit etmiştir. Birçok asılsız ihbara neden olup gerçek teröristleri tetiklemiştir,sonuç olarak kız ile aynı muameleyi görmeliler ayrıca ortam hazırlamaktan ayrıca yargılanmalılar.

@19 Nis 2014 15:56 Senin sokakta söylediğin sözden belediye sorumlu olmuyor ve ya kahvehanede söylediğin sözden oranın işletmesi sorumlu olmuyor da internetten söylediğin neden Twitter'a kalıyor anlamadım?

Bizde olsa baş tacı yaparız...

korumaya çalışanlar mal. öyle saçma şaka mı olur. buna cüret edersen cezasını da çekeceksin.

@19 Nis 2014 16:08 şaka yaptığı için içeri alınmadı. Doğru olabilir mi diye sorgulandı. Okuduğunuzu anlayın be

twetter şakşakcıları konuşsanıza

Ama Türkiye yasalarını takmassan bir sey olmaz hatta bizde devletide tehdit etsen küfür de etsen bir şey olmaz hatta kanımızın son damlasına kadar twitterı savunuruz

@19 Nis 2014 16:19 Dışarda millet sövünce suçlu olmuyor da Twitter'dan sövünce mi suçlu olunuyor?

Kendi açık adıyla yorum yaparsa olacağı bu. Can güvenliği en önde gelir, padişahımızı kim eleştirdi demekle aynı şey sanan öküz dolu.

Ben bir kez Almanya'dan gelirken, cantanin icinde ne var diye soran gorevliye asabiyetimden dolayi; bomba var, cevabini verince bir sure polisler tarafindan sorguya cekilip sonra zar zor pacayi kurtarip saliverilmemden sonra o mevzularin hic sakaya gelmeyecegini cok iyi biliyorum.

5-6 yıl hapis yatarsa belki aklı başında gelir

@20 Nis 2014 02:17 yavaşşş o kadar da değil.

sosyal medya yarı resmi bir mecradır özellikle twitter! bunu kavramadan yazı yazmamak başıboş çocuklara anlatmak gerekir

geçen sene Viyana'ya gitmiştim. Uçak indiğinde bir tane Alman kadın telefonu çok ısındığı için olsa gerek eşine "telefonum patlayacak" demişti. Görevliler kadını alıkoydular. Kadında hiç bir zorluk çıkarmadı. 10 dakika sonra kadını bıraktılar. Muhtemelen zorluk çıkarmadığı için olabilir. Böyle bur durumla karşılaşırsanız. Görevlilere direnmeyin. Yoksa işler daha kötüye gider.

14 yaşındaki bir çocuk twitter kullanabiliyorsa suçunun cezasını da çekecek.

bizde olsa hepimiz küçük kızız diye taksimde yürürlerdi işsizler.

bunun gibi saçma ötesi bir haber daha vardı geçen gün okudum Avusturyalı iki ergen genç kız cihad'a katılmak için suriyeye gidip orduya destek vereceklermiş :)

Sen de yorum yaz