Şimdi de gizlemeyi unuttular!

Apple'ın haritalarında ufak çaplı bir skandal daha ortaya çıktı! İşte aslında görünmemesi gerekenler

  • Zeynel A. Öztürk
Gizli bölgeler Apple Maps'de apaçık göründü

Apple'ın haritalarındaki eksiklikler ve hatalar çok tartışılsa da son yapılan bir karşılaştırma, şirketin bazı detayları ortadan kaldırmayı unuttuğunu gösterdi.

iOS 6 haritaları, Google Maps ve Nokia Maps arasında yapılan karşılaştırmada askeri bölgeleri en açık biçimde gösteren haritanın Apple'ınki olduğu anlaşıldı. Apple'ın haritalarında en dikkat çeken farklılıklardan biri, Abdullah Öcalan'ın tutulduğu İmralı'nın açıkça görünmesi. Diğer haritalarda üzeri kapatılan, ancak Apple haritalarında görünen bölgeler arasında Hollanda'daki Personeelsvereniging Tankwerkplaats askeri bölgesi, Japonya'daki Minamitorishima adasındaki uçak pisti, ABD, Maryland'daki Aberdeen Proving Ground ve Almanya, Geilenkirchen'deki bir NATO bölgesi var.

Hassas bölgeler, Google Maps'de pikselli veya bulanık olarak görünüyor. Google, haritaları kendi eliyle hiçbir zaman bulanıklaştırmadığını, eline çeşitli kaynaklardan gelen uydu fotoğraflarının bulanık olarak sunulduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Apple bunu kasten yapıyor El-Kaideye yardım ve yataklık yapıyor...

@grezimonk gerzomat monk :)

O kadar yazılımcın ve bir sürü uzmanların var bir tane map uygulamasını yapamadın Apple! En zengin şirketlerden birisisin fakat bir map uygulaması yapamayacak kadar küçüksün.

@03 Eki 2012 15:36 hadi ya bak sen :)

Hatasız cep olmaz der gibi apple

sizde gizleyin siz neden açık bıraktınız o bölgeyi

greizmonk, çok hikaye okuyorsunuz sanırım :)

apple ios 6 yı test etmedimi acaba

ne gerzek fanboylarsınız Apple harita işinden ne anlar...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play