Şimdi de Lego kasa modifikasyonu!

Kasa modifikasyonunda Lego dönemi: Tamamen Lego parçalarından oluşan 5 PC kasası burada...

  • Selim Öztürk
Bu da Lego kasa modifikasyonu!
Bu kasa Lego parçalarının bir araya gelmesiyle meydana geldi.

Bir bilgisayar satın alınmak istendiğinde genellikle monitör, ekran kartı, işlemci ve Hard Disk gibi donanım bileşenlerine öncelik verilir ve donanımlara ev sahipliği yapan bilgisayar kasaları genellikle kullanıcılar için ikincil bir öneme sahiptir. Oysa bilgisayar kasası satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Ancak elbette kasaların donanımsal özellikleri dışında diğer donanımlardan ayıran çok önemli bir farkı vardır: Tasarımları. Diğer donanım parçalarının tasarımından ziyade performans değerleri ön planladır. Kasalar ise bilgisayarların dış dünyaya açılan pencereleri gibidir ve kasa satın alırken kullanıcıların kendi beğenilerine göre bir tercihte bulunması kaçınılmazdır.

Farklı kasa modifikasyonlarına sık sık rastladığımız bugünlerde birçok firma, özgün kasa tasarımlarıyla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Daha önce de hatırlayacağınız üzere Wolfenstein isimli oyunun fanlarına hitap eden çok özel bir kasa modifikasyonunu sizlere tanıtmıştık. Bugünkü haberimizde ise Lego sevgisi had safhada olan kullanıcıların geliştirdiği Lego Kasa'ları mercek altına aldık.

Tasarımıyla tamamen Lego parçalarından oluşan bu modifiye kasaları daha yakından görmek için galeri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

çocuğu olanlara tavsiye etmiyorum :D

saçmalık sadece haberlere konu olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play