Şimdi de suyu dokunmatik ekrana çevirdiler!

Duvardan sonra suyu da dokunmatik ekran yapmayı başardılar! İşte ilginç görüntüler...

  • Zeynel A. Öztürk
Şimdi de suyu dokunmatik ekrana çevirdiler!

Geçtiğimiz günlerde herhangi bir duvarı dokunmatik ekrana dönüştüren prototipi sizlerle paylaşmıştık. Aquatop ile beraber bir yüzey daha dokunmatik hale gelmiş oldu: Araştırmacılar, bu kez bir küvetteki suyun yüzeyini "dokunmatik ekran" haline getirmeyi başardılar. Bu iş için Microsoft'un Kinect kamerasından yardım alan araştırmacılar, küvetteki suya dokunarak oyun oynamaktan fotoğrafları düzenlemeye birçok işi mümkün hale getirdiler.

Tokyo'daki University of Electro-Communications'tan araştırmacıların suyu dokunmatik ekran haline getiren prototipi, küvetin üzerine monte edilen bir Kinect, bir projektör, su geçirmez hoparlörler ve bir PC yardımıyla çalışıyor. Prototipi kullanmak için suya parmağınızı sürmeniz mümkün, bu sayede fotoğraflarınızı düzenleyebiliyor, video izleyebiliyor ve oyun oynayabiliyorsunuz.

Düzenek henüz prototip aşamasında olduğundan henüz satışa sunulmuyor. Aquatop'un nasıl çalıştığını videomuzda izleyebilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Hangi videoda?

yani çok büyük bir buluş değil eğlence amaçlı yapılmış bir durum, başta ilginç, ilgi çekici ama şuan pek işe yarar durumda değil, belki zenginler için gece kendi evlerinin havuzunda bir gösteri yapmak isterlerse kullanırlar :))

kinect ile çok enteresan şeyler yapmaya başladı insanlar.

Ne güzel zenginler artık havuzlarında angry birds oynayabilecekler.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play