Şimdi de "iPhone 6 Plus sağlam" dediler!

Bükülme testlerinin eğlence konusu olan iPhone 6 Plus için bu kez de "sağlam" denildi!

Şimdi de "iPhone 6 Plus sağlam" dediler!

iPhone 6 Plus'ın kolayca bükülebilmesi, kullanıcılar arasında "bendgate" ismiyle anılmaya başlandı bile. Ancak gelen farklı raporlar ve açıklamalar, kafa karıştırmaya devam ediyor. Consumer Reports'un şimdiye kadarki testlere kıyasla "daha bilimsel testine" göre iPhone 6 Plus, dayanıklılık konusunda hiç de fena bir telefon değil.

Consumer Reports'un testlerinde baskı altında şekil değiştirmeden kalabilen en sağlam telefon, Samsung'un Galaxy Note 3'ü olsa da, iPhone 6 Plus da iyi bir performans sergiledi. Benzer biçimde iPhone 6'nın da piyasadaki benzer boyuta sahip telefonlar arasında iyi bir yerde olduğu ortaya çıktı.

Bu arada iPhone 6 Plus'ın nasıl büküldüğünü gösteren ilk videonun sahibi Unbox Therapy, Apple'ın cihazının ne kadar kolay bükülebildiğini gösteren bir video daha yayınladı.

Apple ise geçtiğimiz günlerde iPhone 6 Plus'ın büküldüğüne dair sadece 9 şikayetin kendilerine ulaştığını söylemişti. Dahası firma, gazetecileri merkezine davet ederek telefonlarını nasıl zorlu testlerden geçirdiklerini göstermişti.

Düşük bir ihitmal de olsa, sorun sadece belirli iPhone 6 Plus'lara ait olabilir. Görünen o ki durumun netleşmesi için, iPhone 6 Plus sahiplerinin telefonlarıyla biraz daha zaman geçirmesi gerekecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

bu sefer geçen tellerdeki anten veya touch id faciasından daha fena çuvalladıklarını anladılar, çırpınıyorlar

google samsung gibileri iyi para ödemiştir unbox therapy'e. başarılı da oldular...

@29 Eyl 2014 15:39 Aynı testi başka telefonlara da uyguladı, ve sana diğer telefonlarda bu tür bir bükülme sorunun olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Ama eğer bir para ödendiyse, o da Apple'ın DxO Labs'a ödediği paradır. DxO Labs, Apple iPhone 6'in kamerasına, Lumia 1020'den daha iyi bir kamerası var diyor (82 iPhone 6 - 72~ Lumia 1020), ve en garibi de nedir, biliyor musunuz? Tom's Hardware testerlarına göre iPhone 6'nın kamerasının beyazlık oranında sorun var. Aynı zamanda, fotoğraflar mor bir tintle çıkıyor. Yani, Apple bu sefer feci çuvalladı. Ama Apple'ın sadık fanboyları, Apple'ın telefonlarını almaya devam ediyor. Yani bu şirket, bu fanboylarla kolay kolay batmaz.

@29 Eyl 2014 15:39 Düşündüğümüz zaman aynı işi apple da Consumer Report'a yaptırmış olabilir.

videoda o takoz gibi kalın telefonla karşılaştırması komik olmuş gerçekten. iphone 4 o karşılaştırdığı telefondan (moto x galiba) daha ince ve esnemiyor bile.

He he oyle aynen dediğin gibi. Neremle guleyim bilmiyom. Madara oldular.

Resmen yamuluyor iste.

Yes its bendableeeee, aluminyum manyaklarinin ruyalari kacmistir... Plastik 1 : iPhone 0. AAHAHAHAH kaliteye bak...

zaten geçen hafta ki saçma haberlere aklı olan ve onu doğru kullanmasını bilen hiçbir Apple kullanıcısı inanmamıştı. internette asparagas haber yığınla var. şaşırmamak lazım...

Adam Basarili oldu Tabiki.Sonucta Kagit Gibi Bukuluyor.Sen tut 3binlira Ver,Sonra Cihaz Cebimde Yamulacakmi diye Endiseye Gir.Plastik Dusmani Fanboylara Gelsin..

Zerre kadar inanmıyorum ismindende belli unbox teraphy nin kimin köpeği olduğunu

ateş olmayan yerden duman çıkmazmış

yıllarca 4inc - 3.5inc telefon üretip aniden 5in üstüne çıkınca sonuç böyle facia oluyor demekki. tecrübe şart. imaj telefonu boyun eğdi ;)

Herkesin kendi yotube kullanicalri var sirketler bu adamlara paralar oduyor tabiki sonuclar kim daha fazla para verirse onun oluyor

Dikkat edin testlerde orta kısma geniş alandan basınç uygulanıyor. Ancak youtube da ses kısma düğmesinin altından dar alana basınç uygulanıyor. Evet telefon dayanıklı ancak bütün olarak bükülmeye karşı. Kenarından yapılan basınca dayanıklı değil.

iphone yamuluyor belli,Fakat benim lg g2 de ayni testi yapsalar saniyorum ikiye parcalanir.Cerceve inceliginden ve Sert plastik yapisindan dolayi, ayni sekilde tutup cok az bir baskiyla catur cutur sesler geldigini belirtmek isterim.Yinede Plastik Cihazlar Her zaman Daha dayanikli Esnektirler.(LG G2 Haric) Saygilar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir