Sinemalarda yaygınlaşmadan evlerde

HDTV yayınlarının yaygınlaşmasıyla birlikte rekabet gittikçe kızışıyor. İşte sıra dışı bir TV daha..

3D televizyon yayını seneye geliyor
3D yayın, HDTV ve 3D gözlüklerle oturma odaları şenlenecek

HD kanalların yaygınlaşması bir yana yurt dışında 3D televizyon kanalları geliyor! BSkyB gelecekte 3D kanalların popüler olacağını düşünüyor ve uydu televizyon yayını üzerinden 3D yayına başlayacak.

Gelecek yıl başlayacak yayında filmler, spor ve dahası olacak. Özellikle spor karşılaşmalarını 3D izlemenin İngiliz holiganlar için çekici olacağı düşünülmüş olsa gerek. İzleyicilerin kendilerini kaptıracağı yayınları izlerken 3D gözlük takmaları gerekecek.

Bir türlü yaygınlaşamayan 3D sinema perdelerini beklemeyen kullanıcılar da 3D film keyfini bu sayede TV karşısında sürdürebilecek. En azından İngiltere'de Sky+ HD sahibi olanlar bu yayınları alabilecek. Elbette HDTV de gerekecek. Bu atılımı yapan firma müşterilerin birden hücum etmesini beklemese de bu hizmeti ilk sunan olmak ve böylece gelişecek olan 3D yayın pazarında payını erkenden garantilemek istiyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bence tavşan logo lu kanallar izlenir ilk ve o gözlüğü çıkartmak istemeyebilirler.:D umarım onları izlerken yakalanmazlar çünkü çok tuhaf bir pozisyon olur düşünseneniz:D

bizde ise dvbt yayını acınacak halde

bendaha plazmaya gecemedim adamlar 3dye gecti off off imkansızlıgın gözü kör olsun

3D'nin oturması zaman alacaktır. Çünkü; Türkiye'de HDTV kullanımı çok az ve HDTV satışı da bu oranda az görünüyor. Böyle olunca HDTV sahibi olmak ve 3D yayın almak çok lüks ve pahalı bir iş olacak.

Bu HDTV'lerin dünyada yaygınlaşması uzun sürecek gibi. Çünkü hala ne kanallar HD yayına geçti ne de HDTV'ler evlerde yaygınlaştı. Full HD görüntü alabilmek için Full HDTV, HD yayın ve HD alıcı gerekir. Bunların hiçbiri daha oturmadı.

Hd uydu alıcıları ve hd yayın paketleri Türkiye de maalesef pahalı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir