Singapur, Uçan Taksiler İçin Çalışıyor!

Asya ülkesi, 2030 yılı için ulaşımı rahatlatacak çözümü buldu: Uçan taksiler!

  • Levent Öztürk
Singapur, Uçan Taksiler İçin Çalışıyor!
Singapur Hoversurf Scorpion ile de ilgileniyor...

Eğer yolda çok fazla trafik varsa ve eve hızlı dönmeniz için bir yol arıyorsanız, uçan bir taksi en iyi seçeneğiniz olabilir. En azından Singapur Ulaşım Bakanlığı'nın fikri bu yönde ve 2030 yılı için, uçan drone taksileri vatandaşlarına sunmayı amaçlıyor. Business Times'ın söylediğine göre bakanlık, yolcu taşıyabilen drone'lar için çeşitli firmalar ile görüşmeye başlamış durumda.

Bakanlık sekreteri Pang Kin Keong, 2030 yılında hava ulaşımının geçerli bir seçenek olacağından emin görünüyor. Singapur'un göreceli olarak küçük boyutu ve yoğun nüfusu düşünülürse, trafik sıkışıklığı hükumet için her zaman bir problem olmuştu. Ülke, araç sahiplerine yüksek vergiler sunmakta ve trafiği daha az yoğun yollara yöneltmek için otomatik sistemler kullanmakta. Ayrıca trafik sorununa bir çözüm ararken, sürücüsüz araçlar ve sürücüsüz taksi denemelerine de izin veriliyor.

Yne de ülkenin, toplu ulaşım için birinci tercihi trenler olacak. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Sungapur Gitmeyenler Gitsinde Ulke gorsun.zenginlikleri refah duzeyi bizi 50'ye Katlar.Bizde birbirimizi yiyelim Cumhuruyeti Dusurmek icin (evetti hayirdi sacmaligi)Saygilar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play