Sınıfta mesaj çekti, mahkemelik oldu...

Ders sırasında cep telefonuyla mesaj çekerken yakalanan kız öğrencinin mahkemeye uzanan hikayesi...

  • Selim Öztürk
Sınıfta mesaj çekti, mahkemelik oldu...
Cep telefonuyla sınıfında mesaj çeken kız öğrenci, yakalanınca polislerle yüz yüze gelmek zorunda kaldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan 14 yaşındaki bir kız öğrenci, geçtiğimiz günlerde polislerce tutuklandı ve sorgulamaya alındı. Haberi ilginç kılan öğe ise bu genç kızın tutuklanmasının nedeninin sınıftayken bir arkadaşına cep telefonuyla mesaj çekmiş olması.

Cep telefonu kullanımının yasak olduğu okulda sınıfta bulunduğu süre boyunca bir arkadaşına mesaj çeken kız öğrenci, çok geçmeden yakalandı. Ardından okul yetkililerinin polisi araması ile birlikte gözaltına alınan öğrenci, bu konuyla ilgili olarak uzun bir süre sorgulandı. Sorgulandığı esnada cep telefonunun bulunmadığını ifade eden öğrenci, bu olayda herhangi bir suçunun olmadığını öne sürdü. Bunun üzerine en sonunda polis memurları öğrencinin annesini karakola çağırdı ve olayla ilgili anneye bilgi verdi. Annesinin yanında da cep telefonu taşımadığını savunan öğrenciden şüphelenmeye devam eden polis memurları ise son olarak bir kadın polis memurunu sorgu odasına çağırarak kız öğrencinin üzerini aramasını istedi.

Ve nihayetinde kız öğrencinin cep telefonunu iç çamaşırında sakladığı ortaya çıktı. Bu olayın ardından mahkemeye sevk edilen kız öğrencinin ilk duruşmasının 20 Nisan'da gerçekleşeceği belirtildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

HEHE neresine koymuş cep telefonunu :D

Cep telefonu cikti mertlik bozuldu :P Iste milletin isi gucu yok 14 yasindaki kiz cocuklarini mahkemeye veriyorlar.

helal olsun öğretmene.sınıfta gsm yasak ama herkez kullanıyor ve devir öyle bir şeyki öğrenci öğretmenine kafa tutuyor okula gsm getirmek yasaksa getirmesinler burda ailerede görev düşüyor.

mesaj çekip insanları öldürmeden yetkililer tarafından yakalanması sevindirici.

vaycanına şimdi bune ya işte gelde ordaki gençlik holigan olmasın devletini düşman olarak görmesin abarnın da ötesinde yuh yani

Aslında iyi olmuş ama mahkemeye teşınması biraz abartılmış gibi geldi bana okul kendi içinde bu sorunu halledebilirdi nihayetimde.....

okullarda gsm sinyallerini engelleyin olsun bitsin ne uğraşıyosunuz bu kadar

kizin kurallari cignedigi dordu ama baska cezalarla halledilebilirdi...
yanliz ilgimi ceken bi ustumdeki yorum...cok farkli bi yorum, gulmekten alamadim kendimi ...saylar :D

Şaka mı? bu ya bizim sınıft ahergün olan şeyler

Sen eşşeğin ipini bağlama, sonra eşşeğe bi yere kaçma demek gibi birşey bu, koy sinyal bozucuyu, al önlemini. Mantıksız.

Bu Amerikada amma saçma bi ülke hee..:D Herşey bitti sınıfta msj çekenleremi taktın.Adamlar okulda neler yapıyo sen msja takıyosun...Yazık yanii yuhhh

neresine koycak iç çamaşırına kaymuş alala:D:::)

en doğrusu kural kuraldır kardeşim uyucaksın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play