Sınırları zorlayan yeni Seagate Constellation

Seagate, sınırları zorlayan yeni Constellation diskleri ile farklı bir depolama çözümü sunuyor...

Seagate'in yenileri!

Seagate nearline depolama uygulamalarına yönelik yeni kurumsal depolama çözümleri olan Constellation ailesini sundu. 2,5 inçlik Constellation ve 3,5 inçlik Constellation ES sabit diskleri, yüksek kapasite, güç tasarrufu, kurumsal sınıf güvenilirlik ve veri güvenliği sağlayan özelliklerin birleşiminden oluşuyor. Her iki disk de, güç tüketimini % 54 oranında azaltan Seagate'in PowerChoice teknolojisini içeriyor.

Constellation
2,5 inçlik Constellation sabit diskleri, 160 GB ve 500 GB kapasitelerde sunuluyor ve her iki kapasitede 3Gbps SATA ve 6Gb/s hızındaki yeni SAS 2.0 arayüzüyle çalışıyor. SAS 2.0 arayüzlü ilk nearline disk olan Constellation sabit diski, daha fazla harici depolama topolojisi, 100% daha hızlı veri aktarımı ve uzak mesafeden daha yüksek sinyal gücü sağlıyor. Constellation diskinin satışının bu çeyrekten itibaren başlaması bekleniyor.

Constellation ES
500GB, 1 TB ve 2 TB kapasite seçenekleriyle pazara sunulacak olan 3,5 inçlik Constellation ES sabit diskleri, kurumsal sınıf SAS ve SATA arayüzleriyle sınıfında en iyi kapasite ve performans sunuyor. 2 TB kapasite sunan dünyanın tek 7200 rpm'li 3,5 inç sabit diski olan Constellation ES sabit diskleri, 3,5 inçlik harici depolama mimarileri için ideal bir çözüm oluşturuyor. Constellation ES sabit diskleriyle tüketiciler, en yüksek kapasiteyi elde etmek için performanstan fedakarlık etmek zorunda kalmıyor. Constellation ES sabit disklerinin satışının 3. çeyrekten itibaren başlaması öngörülüyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları