'Sinyal sorunu yok, bekleyin!'

Ortalık iPhone 4'te yaşanan sinyal sorunları ile çalkalanıyor ama Steve Jobs işte böyle diyor...

Steve Jobs'dan iPhone 4 e-postası
'Sorun yok'

Apple'ın patronu Steve Jobs, iPhone'da karşılaşılan sinyal sorunlarıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

Sol el ile tutulduğunda sinyal kaybı gösteren telefona Apple'ın tavsiyesi 'Sağdan tutun ya da kılıf alın' olmuştu. Çelik bandın içinde yer alan antenler artık o kadar da iyi bir fikir gibi görünmüyor.

Ancak müşterilerden birisinin e-postasına direkt Steve Jobs tarafından verilen cevap bu açıklamalara pek yer vermiyor 'Sinyal sorunu yok. Bekleyin.'

Bu açıklamanın en mantıklı karşılığı, Apple'ın daha önce duyurduğu gibi bu sorunu iOS 4 güncellemesi ile halletmesi olabilir. Ancak Steve Jobs sözü kısa kesmeyi yeğliyor. Jobs güven verdiği için de satışlarda bir değişiklik yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

hahahahaaa...!!!
relax... relax... relaaaaxxx... sorun yok bekleyin...

nasılsa kesemi doldurdum, şimdi sıra şunda :
iphone bilindiği üzere yan yada dikey durabildiğini anlamakta ve ekranı ona göre çevirebilmekte, bu da işlemci gücü demek, (buraya kadar normal)

ama şimdi sıra sol elde tutulduğunu anlayan kodların eklenmesinde, böylece işlemci gücünüzü böyle saçma sapan ve kalitesizce bir hatamızdan dolayı boş yere harcayacağız, sinya azalsa bile gösterge tam gösterecek...!!! nasılsa kesemi doldurdum, sizlerde farkına varmazsınız, zaten benim ürünlerim hava atmak ve gösteriş yapmak için... yoksa niye aldınız ki...

ses açma kapama düğmelerinin yanlış olan yerleri ise şu şekilde açıklanabilir:

mantığınızı değiştirin kardeşim, +' ya basınca ses azalıyorsa, sessizliğin çoğaldığı anlamına gelir, -' ye basınca ses yükseliyorsa, sessizlik azalıyor anlamında... ya mantığınızı değiştirin, kullanmayın... nasıl olsa parasını peşin peşin, kırmızı meşin, koydum cebime...!!!

çürük elma ve jobtirik...!!!

1.4 milyon sat sonra sorun yok de. Ne kadar güvenebiliriz? Babamızın oğlu mu?
Güncelleştirme ile kullanılmayan BT, Wifi ve GPS i kapatabilirler, frekans çakışmasını giderebilirler, çekim gücüne abandırabilirler veya göz boyama yapılabilir.

Şu elimdeki kronik rahatsız Nokia dan kurtulmak için iphone 4 alacaktım, görünen o ki 3-4 ay iphone 4 (SE) versiyonunu bekleyeceğim, belli olmaz samsung wave veya galaxy S alırım

Diyelim sorun çözüldü.. Yanlış takılan tuşlar ne olacak

mantığınızı değiştirin kardeşim, +' ya basınca ses azalıyorsa, sessizliğin çoğaldığı anlamına gelir, -' ye basınca ses yükseliyorsa, sessizlik azalıyor anlamında... ya mantığınızı değiştirin, kullanmayın...

Bu superdi.. :)

iphone harici diğer telefonlarda hiçbir problem yok, hata yok , üzerine düşen tüm görevleri kasmadan takılmadan donmadan hatta kendi kendine kapanmadan :) uyguluyorlar, yüzbinlerce uygulamaları var, dokunmatikleri daha dokunmadan algılıyor, ekran teknolojileri müthiş, iphone beğenmeyenler iphone u , bu cihazlarla kıyasladıkları için, iphone daki düzeltilebilir sorunlar onlara , çok başarısız geliyor.

hava atmak için dedikleri telefon 1400 tl, kıyas yaptıkları cihazlar 1000tl - 2000 tl arası değişiyor, bunada anlam verilemiyor :)

diğer telefonlar 1 sene kullanıldıktan sonramı parası veriliyor, onların ki peşin peşin değil mi :) bir tutarsızlık daha

bir cihazı, ürünü kıyas yaparken, piyasaya bir bakın ondan sonra konuşun.

Bence Opera kullanmanız gerekiyor :)

edipcim yine döktürmüşsün. :) Steve'in de karaciğeri değiştirildi bu arada. adam ciğersiz ya... :)

Diyelim sorun çözüldü.. Yanlış takılan tuşlar ne olacak
------------------------------------------------------------------------------------
Bu sorun her iPhone 4'de bulunmamaktadır. Sadece bir parti yanlış montaj sebebi ile bu durumdadır...

Sorun kesinlikle donanımsal. Yani böyle bir saçmalık olur mu telefonu sol elle tutunca sinyal gücünün düşmesi yazılımsal olabilir mi? Ayrıca bu bir yanlış montaj hatasıda değil eğer bunu düzeltmek istiyorlarsa hemen tasarımı değiştirip yani bir model çıkarmalılar.

sn. edip çiftçi'nin kullandığı telefon ne çok merak ediyorum ?

Bu problemden dolayı kesinlikle alınmaz. Madem telefon kısmında sorun yaşayacağım gider ipod alırım o zaman

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play