Sinyal sorununa alternatif çözümler!

Kullanıcılar Apple'ın kılıf çözümünü beğenmedi, kendi çözümlerini üretiyorlar. İşte bunun son örneği

  • Gökay Özbudak
Kendi çözümlerini üretiyorlar!
İşte aradaki o boşluk...

Bazı kullanıcılar iPhone 4'ün "ölüm tutuşu"na çözüm getirdiklerini iddia ediyorlar. MacRumors forumlarında ve iPhone Hack'te belirtildiğine göre kullanıcılar bu sorunun üstesinden SIM'leriyle oynarak, geldiler. Bir sistem yöneticisi Terry Hail'in, kendi uyguladığı çözümün mantığı şu şekilde; SIM'deki metal bölümle dışarıdaki SIM tablasının metal bölümünün arasında boşluk var. Ve bu metallerin temasını sağlayabilmek için onları kesmek, tıraşlamak veya aralarına elektrik iletkenliğini sağlayan bir şey koyulabiliyor. Bazı kullanıcılar bu yöntemin sorunu çözdüğünü söylese de bazıları çözmediğini belirtiyor.

Anandtech'ten Anand Shimpi'nin daha önceki testlerine göre sinyal sorunu, kullanıcılar telefonu sol elleriyle tuttuklarında, Bluetooth/WiFi/GPS ve UMTS/GSM antenleri arasındaki boşluğu doldurdukları için ortaya çıkıyor. Anandtech yazarı bu sorunun SIM'le bir alakası olmadığını düşünüyor.

Kimin haklı olduğu ise henüz belli değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

İletken insan eli iki antenin birbirine temas etmesine neden oluyor, sorun bu! Bunu en başından nasıl üretirken düşünemedeiler şaşmak lazım. iPhone düşmanı değilim ancak iPhone'un abartılmasına karşıyım. Yine de böyle bir olayın olması beni bile şaşırttı.

Cözum o kadar paraniz varsa gidin HTC Desire alin. Hem daha hizli hemde Android. Linuxla özgürlüge ucarsiniz.

Keşke sorun bu kadar büyük olsa.... Hayatımda bu kadar abartılan bir olay görmedim..Apple'ın konferansını izleyin Steve açıkça olayın nasıl abartıldığını ve sinyaldeki düşüşün aslında ne denli olduğunu elde ettiği AT&T verileriyle açıklıyor konferansı izledim ve telefonu almaya karar verdim tekrar...

Siz de izleyin derim,

Bedava kılıf da dağıtıyorlar isterseniz 100% para iadesi de yapıyorlar... Bu kararın haberini hala yapmadınız bakıyorum...

ne antenmiş bee!
bana da soldan soldan gelmeye başladılar!!!

paranla rezil, rüsva olmak diye buna denir işte... hahahahahaaaaa...

ben size ne olacak onu söyleyeyim apple tüm iphone 4 leri geri toplayacak ve yenisini kullanıcılarına verecek kullanıcılar diyecek ki bu sefer tamam olmuş. sonra nolacak kararsız kalan bir çok vatantaş hiç düşünmeden iphene 4e yönelecek ve satış patlaması yapacak.

sonuç olarak reklamın iyisi kötüsü olmaz

Bedava kılıf da dağıtıyorlar isterseniz 100% para iadesi de yapıyorlar... Bu kararın haberini hala yapmadınız bakıyorum...
-----------------------------------------------
Ben de iyi bir chip okuru olmadığınızı görüyorum.Kılıfla ilgili haber yapıldı.O haberde para iadesinden de bahsedildi...

100 milyon dolarlık anten tesisleri varmışta falanmışta filanmışta!..biz cocukken el radyolarında biraz daha büyük mkro diye tabir edilen radyolar vardı,onlar daha iyi çeksin diye uzun teller bağlardık etrafına dolardık filan ama dokunduğumuzda yayın hemen zayıflar ve düşerdi,yani şunu diyecem hangi akıllı?.. mobil telefonunun etrafını saran bir anten düşündüyse gerçekten yüksek mühendislik zekası demekki bu iş mühendisim demeklede bitmiyormuş!..bu aleti masa üstünde kullanmıycaksın elinde kullancaksın sinyalin o mantıkla düşmemsi etkilenmemesini tahmin etmek için mühendis olmaya yada 100 milyonluk anten tesisin olmasına gerek yok...Sonuçta o tesiste ilgililerin pek işi ciddiye almadıkları hatta yan gelip yattıkları gün gibi meydana cıktı!..

Evet, kılıf ve iade haberi yapıldı bu bir.

İkincisi, basın toplantısını ben de izledim Apple.com'da BB Bold çabuk pes etti, HTC Driod iyi dayandı Omnia II ise en çok dayanan cihaz oldu, suyu çıkaralıacakmışcıaına sıkılan bu gariban cihazlar arasında ise Omnia II'nin siyali bir seviyeye kadar insin diye en çok beklenen cihaz oldu! Kimse telefonunu o kadar sıkarak uzun süre tutmaz. Mükemmel değiliz diye başlayan Jobs tam takdirimi topluyordu ki en büyük hatayı yaptı; çamur attı!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play