Siri 10 yaşındaki çocuğa küfrederse...

On yaşındaki çocuk Siri'yi kurcalamaya başladı ve bakın başına neler geldi neler...

Siri 10 yaşındaki çocuğa küfrederse...

iPhone 4S'in bir mağazadaki deneme modelinin 10 yaşındaki çocuğuna küfrettiğini görünce şok olan anne, yaşadıklarını Coventry Telegraph'a anlattı.

Anne Kim Le Quesne, Coventry Telegraph'a yaptığı açıklamada oğlu Charlie'nin babasıyla birlikte yerel bir Tesco mağazasında alışveriş yaptığı esnada iPhone 4S'i gördüğünü ve telefona "Dünyada kaç insan var?" sorusunu yönelttiğini söyledi. Telefon ise cevap olarak ne söylediğini anlamadığını bildirmiş ve ardından da "Lanet olası çeneni kapa, seni çirkin ahmak" sözlerini söylemiş; biraz daha ağır bir biçimde....

Duyduklarına inanamayan kadın telefonu eşine göstermiş. Eşi de mağaza yöneticisini çağırıp durumu bildirmiş. Yönetici ise sadece cihazın bunu söylememesi gerektiğini dile getirmiş.

Hem cihazı inceleme için Apple'a geri gönderen Tesco, hem de olaya maruz kalan aile şimdi sonucu merakla bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

sanki ilkez küfür işitmişler hay alalhım liseye gelınce kufursuz cümle kuramıyorlar

daha durun skynet geliyor. 50 yıl sonra insan - robot savasları baslar filmlerdeki gibi..

ingiliz mantigi nereden ne tazminat kopartiriz, ben kullaniyorum siri yi, ben ona küfür ediyorum, azını topla diye uyariyor.nefret ettiriyor bu ingilizlerin tazminat huylari.

simdi tekrar denedim, buyuk ihtimalle cocuk bu laflari kendisi siri ye soylemiştir, cunku siri sizi anlamadigini soylerken, aynen sizin soylediklerinizi, bu soylediginizi "..........." anlamadim seklinde cevp veriyor.

O talefondan baska ne cevap beklenir ki haha cok guldum yaaa "ahmak telofondan ahmakca cevap"yakinda kulanicilarina daha agir sozler soylerse hic sasmam olsa olsa bu kadar olur.

Normalde "ne söylediğini anlayamadım, (kisinin ismi)" olacak fakat biri adresdefterinden kisi ismini kapa çeneni vs olarak değiştirmiş. Ben de yapıyorum kendi telefonumda ara sıra arkadaslara saka yapıyorum :b

siri bir TÜRK cocukla karşılaşmamş anlaşılan buldu amarikalı bebeyi söver tabi ::))))

Gerçeğe çok yaklaşmışlar :)

siri haklı :D

Iphone 4S projesinde türk çalışan varsa o yapmıştır bunu :P

ne diye cihazı gönderiyolar mail yollasalar ya zekiler :D

aferin o siriye kimbilir o veled neler dedide dellendi...

bunu söylememesi gerektiği nedir ya sanki 5 yaşındaki çocuktan bahsediyo:D

Bıkmış siri cevap vermekten ben olsam git google amcaya sor derdim :)

Hadi siri, küfret bakıyım amcaya

Siri size isminizle hitap eder. Eğer isminizi kufur olarak yazarsanız isminizin yerine küfür edecektir mantıken :D Adam da eminim arkadaşlarına göstermek için ismini değiştirmiştir. DAha sonra çocuk farkedince söylemeye utanmıştır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play