Siri, aslında Android'e gelecekmiş!

Siri, meğer iPhone'larda ortaya çıkmadan önce Android'e gelecekmiş! İşte tüm yaşananlar...

Siri aslında Verizon'un planlarındaymış

Siri'nin henüz Apple'ın denetimine geçmeden önce, 2009 yılında, Verizon'un planları arasında olduğu ortaya çıktı. Şirket, planlarını gerçeğe dönüştürebilseydi, uygulama iPhone'a değil Android'li ceplere gelecekti.

ABD'li mobil taşıyıcı Verizon, Siri'yi geliştiren şirket ile bir kontrat imzalamış, reklam üretmek için binlerce dolar harcamıştı. Siri'nin Android'in geleceğinde ve başarısında önemli bir rol oynayacağı düşünülüyordu. Ancak her şey bir anda gelişti: Siri ortak kurucusu Dag Kittlaus ve Steve Jobs arasındaki kısa bir görüşme sonucunda Apple, şirketi satın alarak Verizon'un planlarını dağıttı.

Sesli yardımcı Siri, şu günlerde Apple'ın ellerinde her geçen gün daha akıllı bir hale geliyor. Bununla birlikte eski popülerliğini koruyup korumadığı tartışmalı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

napayım Türkçe konuşamayan Siri'yi :)

yani bu demektir ki, yine sevgili Apple'ın devrimsel bir ürününü hiç utanıp sıkılmadan çalıp çırparak rezil ve kepazeliklerine bir yenisini daha ekleyeceklerdi....

@25 Oca 2013 13:23 apple, verizonun devrimsel ürününü çalıyor, yani dediğinizin tam tersi.

@25 Oca 2013 13:23 Siri başta bir App Store ve Google Play uygulamasıydı. Tamamen bağımsız bir şirket tarafından yürütülüyordu. Bugün ortaya çıkan ise Apple'dan önce Verizon'un anlaşma yapmak istediği. Ancak Apple gelmiş Verizon'u zarara uğratıp Siri'yi satın almış.

apple ın devrimsel bir ürününü hiç utanıp sıkılmadan çalıp çırpmak mı :D Görüşmeler android için başlamış, kontrat imzalanmış. Steve jobs gelip şirketi satın alıyor. Kim çalmış oluyor bu durumda :)

@25 Oca 2013 14:36 parasını verip almak nasıl çalmak olur? Samsung gibi para vermeden almaya çalmak denir.

@25 Oca 2013 14:36 haberi iyi oku işkembeden sallama....

Halamın da bıyıkları olsaydı amcam olurdu :D

ve Apple fanbotları gerçek hırsızın Apple olduğunu öğrendi... ama inanamadılar... köleler sahiplerinden korktuğundan savunmaya geçtiler...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir