Siri'ye açılan davalara Apple'dan cevap var!

Apple'dan, iPhone 4S'in Siri'sini beğenmeyen müşterisine kimsenin beklemediği bir teklif...

  • Zeynel A. Öztürk
Siri'ye açılan davalara Apple'dan cevap var!

Bazı çevreler iPhone 4S'deki kişisel yardımcı Siri'nin cebin satış rekorları kırmasında en önemli etken olduğunu düşünse de, bazıları Siri'den o kadar da memnun değil. Mart ayında Siri'den memnun olmayan ve bu nedenle Apple'a dava açan müşterilerden biri olan Frank Fazio, Apple'ın Siri reklamlarının yanıltıcı olduğunu iddia etmişti.

Fazio'ya göre reklamlarda Siri ile kolaylıkla randevu alınabiliyor, restoranlar bulunabiliyor ve hatta gitar akorları öğrenilebiliyordu. Ancak Fazio'ya göre Siri, gerçek hayatta reklamdaki performansı vermiyordu.

Apple'ın Fazio'ya önerisi ise farklı bir telefon satın alması oldu. Apple, davacıların hiçbirinin Apple'ın 30 günlük geri iade hizmetinden yararlanmadığını ve farklı bir telefon almakla uğraşmadığını vurgularken, iPhone 4S'in "şimdiye kadarki en başarılı iPhone çıkışı olduğunu" söyledi. Apple avukatları, mahkemeden toplu davanın reddini istedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Burda yorum yazan android fanboylara sesleniyorum. Hiç bişey bilmiyosanız gidin youtube'da siri yazın insanların yaptırdığı şeylere bakın. Bu adamın da dava açmak için iphone aldığı belli yani.

çaktırmayın fotoğrafı photoshoplayan da android fanboy. apple ürününü kıskanan 15 yaş altında biri olsa gerek. veya yüksek de olabilir çünkü bu sıralar apple ürünlerini kıskananlar çocuklaşmaya başladı. hadi android fanboylar yorumumu dislike edin gücünüzü gösterin haha

Tabii apple için onun eksik yanlarını gösterecek birisi böyle bir tepki alacağını düşünmüyor olabilirdi, ama onlar için para herşey demek..

neden bu kadar android düşmanı var anlamıyorum androidin pazara girek pazara can getirdiğini kim inkar edebilir

El oğlu icat yapar parayı kırar, siz yorum yapanlar da şakşakçılığa soyunur. Bravo!

sirinin neyi kotu? ne guzel calisiyor bence ios guzel androidte guzel kendine gore ama bende mininetbook var android 2.3 usb bluetoothu tanimadi daha onemlisi sgh-e250ye fransiz kaldi 3g modem disinda mobil modem tanimiyor netbook iphone 4s suri bence buyuk basari .

aynı peynirli yumurta gibi...

Ben anlamıyorum sadece bir makine için insanların birbirine satışması, yok şöyleydi, yok böyleydi diye fındık kabuğunu doldurmayan bir sebep için dahası ve en önemlisi sahibi olmadığı (yani başkasının ürettiği bir ürün için) birbirlerini şunculukla - bunculukla suçlayıp tartışması insanlara ne kazandırıyor acaba... önemli olan; mal değildir, malın ihtiyaçlarınıza cevap vermesidir...

Bak bak görüyor musun nasıl da kazıklıyorlar insanları? Alan da kaçan mı?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play