Siri'yi beğenmedi, Apple'a dava açtı!

iPhone 4S'deki Siri, bu adamı çileden çıkarttı... Ve bakın sonra neler oldu neler...

Siri'yi beğenmedi, Apple'a dava açtı!
Frank Fazio, Siri'nin Apple'ın tanıttığı gibi çalışmadığını düşünüyor

iPhone 4S'deki ses tanıma / kişisel yardımcı özelliği Siri'nin TV reklamlarındaki gibi iyi çalışmadığını iddia eden bir adam, Apple'a bir grup davası açtı.

Kaliforniya'da Frank Fazio tarafından açılan dava, Apple'ın Kaliforniya Tüketici Yasal Çözüm Yasası ve Haksız Rekabet Yasası'nı çiğnediğini, bunun yanında reklamların yanlış ve yanıltıcı olduğunu iddia ediyor. Grup davasında Fazio'nun Siri'de yaşadığı sorunlar şöyle açıklanıyor: "(Fazio), iPhone 4S'i alır almaz tanıtıldığı gibi çalışmadığını fark etti. Örneğin (Fazio) Siri'ye bir yerin yol tarifini sorduğunda veya ondan bir mağazayı bulmasını istediğinde, Siri bunu anlamıyor veya çok uzun bir süre sonra yanlış bir cevap veriyor."

Davanın bir grup davası olması nedeniyle, kazanılması durumunda diğer iPhone 4S sahiplerinin bundan faydalanması mümkün olabilecek. Fazio'nun avukatları, verilen hasarın geri ödenmesi yanında iPhone 4S'in satışının durdurulmasını da istiyorlar.

Dava, Siri'nin bir beta ürün olduğunu kabul etse de bunun yeterince vurgulanmadığına da değiniyor. iPhone 4'ten daha pahalı olan iPhone 4S'in en önemli özelliklerinden biri olarak gösterilen Siri'nin gösterildiği gibi çalışmadığı söyleniyor. Apple ise dava hakkında şimdiye dek bir açıklamada bulunmadı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Nasıl çalışmıyormuş ya? Ne bileyim hani olur olur, olursa işime gelir ben de davadan yararlanmanın yolunu bulurum ama, ben yarım yamalak Türk İngilizcesi ile kullanıyorum hiç anlamadığını görmedim.. İlginç :S

aha adam gerçekleri görmeye başlamış... afferin ona bastırsın davayı kazansın 4s'i yasaklatsın... :-)

apple bunu çok büyük bir şey gibi gösteriyor.ama gösterdiği şey tam anlamıyla çalışmaz. her kişinin ses tonu şivesi farklı olur. bunu anlayan bir makine olacağini sanmıyorum.
ama apple bunu reklamlarında tam anlamıyla çalışıyor gibi gösteriyor. ve çok pahalı fiyata 4s i millete kakalıyor.bide utanmadan siriyi vurgulamadık diyor.
bu adam bence bu davayı kazanır.

Davadan bir sey cikmaz,

Hem beta oldugu alenen yaziyor, hem reklamlarinda "bekleme sekansi kisaltilmistir" yaziyor. Herkesten zeki heralde dava acan adam

bence davayı açan adamı Samsung tuttu Adamda Apple a dava açtı bence iphone 4s güzel ve hızlı bir telefon hem siri zaten suanda beta pek birşey pekleyemeyiz siri den .

ztn paralarını harcıyacak yer arıyordur apple ahanda ödesin ona buna rahatlasın herkes.

Dabbe 1, kendi yorumun tamam ama biraz farklı şeyler de düşün bence, hayatına bir şeyler katmış olursun.

züğürt tesellisi.....

bırı uyanmıs )) 'kazıklanıyomuyuz bız lan' google da yapıyor seslı uygulama ama mucızeymıs gıbı tanıtmıyor daha bıtmemıs ısı

bence davayı açan adamı Samsung tuttu Adamda Apple a dava açtı bence iphone 4s güzel ve hızlı bir telefon hem siri zaten suanda beta pek birşey pekleyemeyiz siri den

----------------------------------------

o zaman demezler mi adama 4 varken niye 4s aldın diye sadece siri farkı var.

siri beta sürümünde + dava aççak ne var adamın mallığı.
"o zaman demezler mi adama 4 varken niye 4s aldın diye sadece siri farkı var."
git yeni özelliklere bak sonra konuş burada.

"bırı uyanmıs )) 'kazıklanıyomuyuz bız lan' google da yapıyor seslı uygulama ama mucızeymıs gıbı tanıtmıyor daha bıtmemıs ısı"
google'ın yaptığı sesli uygulama sadece ne dediğini yazıya döküyor. bi de arama yapıyordu sanırsam. youtubeda sirinin videolarına bak bari hiç bilmiyosan.. google daha iyisini yapamayınca kıskandın mı android fanboy?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir