Şirketler Windows 7'ye geçiş hazırlığında

Küçük ya da büyük, iş yerleri Windows 7'ye geçecek mi? İşte geçişte etkili unsurlar...

Windows 7'nin iş yerleri için cazip olmasını sağlayan pek çok özelliği var. Bunların başında iş yerlerinin büyük kısmının Windows XP'de kalarak, yüksek sistem gereksinimleri olan Windows Vista'yı es geçmesi yer alıyor. Windows XP hala çok iyi bir işletim sistemi ancak oldukça eskidi. Windows 7 neredeyse her türlü donanımda çalışmasıyla Windows XP'den donanım yüzünden vazgeçemeyenleri de kendisine çekiyor.

Ev kullanıcıları bir kenara, bu tür maliyetler şirketler için çok önemli.
Önemli maliyet kalemlerinden birini de şirketlerin kullanmayı sürdürmek istedikleri Windows XP yazılımları oluşturuyor. Windows 7, bu yazılımları sanal Windows XP üzerinde çalıştırabiliyor. Bu açıdan da çok çekici.

Şirketler Windows 7'ye geçmek istiyor; çünkü Windows 7, Windows Vista gibi iki arada bir derede harcanmayacak. Windows 7 önümüzdeki yılların işletim sistemi ve oldukça uzun ömürlü olacak. Vista'da gelen ancak henüz tam kullanılmayan, gerek görülmeyen özellikler, Windows 7'de iyice yerine oturdu. Bunlar önümüzdeki yıllarda ihtiyaç haline gelecek ve Windows 7 bu ihtiyaçları karşılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

22 ekimi sabırsızlıkla bekliyorum...

Ben sp1 çıkmadan geçmeyi düşünmüyorum. Vista içinde çok şeyler konuşulmuştu biraz bekleyip görmek en iyisi

Win 7 kullanıorum muthıs vista kullanmadan Wın 7 ye terfı ettım cokta memnunum sıstemı yormuor vısta gıbı...

Seven unutur dostum Eight unutmaz....
Ne yapayım ben windows Seveni. (7)

En büyük hatası XP değil Vista uyumlu yapması, %70 XP kullananları yok sayması, ve bunun bedelini de ödeyecek. XP mode ile olmaz o işler, adam gibi kurarsın XP'yi verim alırsın. Birden fazla masaüstü desteği yok ki şişirilip durulan Windows 7 balonunun...Ne gerek var gerçek bilgisayar varken tek ekranda bir de XP mode filan kullanacakmışız? Şaka mı bu?

Vista tabanlı Windows 7'den sonra çıkarsın XP tabanlı Windows 8', düşünürüz o zaman.

W7 xp kadar olmasa da sistemi oldukca verimli kullanan bir isletim sistemi. P4 3.0 - 1 Gb ram ile gayet verimli calisiyor. 2 Gb Dual core E2180 'de de denedim. Ornegin Crysis XP'de toplam 1.73 gb ram e ulasirken W7 de 1.65 gb ram tuketiminde kaldi. Tum yazilimlar calismadi ama kritik uygulamalarimdan hicbiri de nazlanmadi.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Windows 7 şirketler için niye cazip?
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir