"Sıvı metal" iPhone dedikodusu geri döndü!

Apple'ın yeni iPhone'ları hakkında 4 yıldır konuşulan heyecan verici söylenti, bir kez daha gündemde

  • Ercan Uğurlu
"Sıvı metal" iPhone dedikodusu geri döndü!

Apple'ın uzun zamandır hakkında söylentiler dolaşan "Terminator" dedikoduları geri döndü. Apple'ın dış kaplamasında tamamen sıvı metal bir malzeme kullanacağı yeni bir iPhone üreteceğiyle ilgili ilk söylentiler ortaya çıktığında yıl 2010'du. Aradan dört yıl geçti ve bu haberler yeniden ortaya çıktı. Peki, Apple'ın gerçekten böyle bir girişimi var mı?

Akıllı telefon kasalarında kullanılan plastik, cam ve alüminyum gibi materyallere bir yenisini eklemeye hazırlanıyor gibi görünen Apple, sıvı metal ile akıllara Terminator 2'nin efsanevi karakteri T-1000'i getiriyor. Daha önce de teknoloji devinin bu malzemeyi kullanarak bir cep telefonu üreteceği hakkında iddialar ortaya atılmış, ardından gözden kaybolmuştu. Şimdi gelen haberlere göre Apple'ın bu yönde çalışmaları var ve yeni tarih olarak Şubat 2015 gösteriliyor. Sıvı metal alaşımları için özel kullanım haklarının süresini Şubat 2015'e kadar uzattığı söylenen Apple'ın bu teknolojiyi iPhone üzerinde kullanım kullanmayacağı ise bilinmiyor. Bunu hep beraber bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

4 yıldır hayal yine aynisi olur apple böyle yenilikci bi firma mi sanki de yapsın anca kutu yapsın

Adamlar reklam yapmayı iyi biliyor. Bazen uygulamayacakları teknolojiyi bile "aslında yapabiliriz" algısı oluşturarak prestij sağlıyorlar.

apple ın kullandığı en iyi malzemeler iphone4 ve 4s içindir tasarım olarakta çok iyidir

He canım he o materyal geliştirilsin ilkin uluslararası uzay istasyonu için sonra askeri amaçlı kullanılır sonra otomotiv dünyasına girer eh sonrada şansı varsa Apple kullanır

adamlar reklam yapmak için saçma sapan konularıda ele alıyorlar

Teknolojinin gelisimi standarttir. Once askeri alanda kullanilir sonra onsanliga ulasir...

iphone 5s kullanıyorum ve halen 4/4s tasarımını gerçekten özlüyorum...

Sen de yorum yaz