Sizce 2009'da kaç adet Windows 7 satılabilir?

Microsoft 2009 yılı bitmeden kaç adet Windows 7 satmayı planlıyor? İşte iddialı bir açıklama daha...

Sizce 2009'da kaç adet Windows 7 satılabilir?
Microsoft, Windows 7'den satış rekorları bekliyor.

Microsoft, Vista tecrübesinden sonra Windows 7 ile geleceğe çok ümitli bakıyor. Microsoft'tan Bill Veghte'nin yeni işletim sistemi ile ilgili yaptığı açıklamalar da bunu son derece net bir şekilde gösterebiliyor. Veghte, Windows 7'nin son 20 yıl içerisinde kullanıcıları en çok heyecanlandıran işletim sistemi olduğunu iddia etti. Veghte'ye göre bu sadece yeni işletim sisteminin son derece kullanışlı olmasından kaynaklanmıyor, iddiasına göre hem XP, hem de Vista kullanıcıları son derece sorunsuz bir şekilde eskisini atıp, yeni sistemi kullanmaya başlayabilecekler.

Tam 16 bin iş ortağı ile birlikte Windows 7 için özel uygulamalar hazırladıklarını söyleyen Veghte, Windows 7 RC yayınlandıktan sonraki 72 saat içerisinde iki büyük ekran kartı üreticisinin Windows 7 sürücülerini hazırladığının da altını çizdi.

Fakat Veghte'nin asıl beklentileri satış noktasında. Veghte, 2009 yılı bitmeden tam 177 milyon adet Windows 7 satılmış olacağını tahmin ediyor. Şimdiye Windows Vista'nın 250 milyon adet civarında satıldığı düşünülürse bu yeni sistem için çok iyi bir başlangıç olabilir.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

amerikan yapımı hiçbir bilgisayara ve programa para vermem..bu kadar basit..bilgisayarım bile amerikan malı değildir..anlayışlı ve biliçnli arkadaşlarım beni anlamıştır...bu benim kişisel tercihim..günümüzde yaşanan olayları hepimiz görüyoruz....

vistadan daha hızlı olmasının dışında windows 7 de ben pek bir gelişme göremedim. yani diğer arkadaşlar daha ne bekliyorsun diyebilir ama ben bu işletim sisteminin mac osx in epey gerisinde olduğunu düşünüyorum.
Satın almayın yazık 1 yıl sonra google chrome os çıkarak onu bekleyin derim.

İnsanlar 2009 yılında kaç tane yeni bilgisayar alırlarsa işte o kadar windows 7 satılır.

yükseltme paketi ile orjinal 1 adet temin edecem şuan pk hoşuma gitmiyor kararlı bir sürüm değil ama sonbaharın bitimine doğru yükselmeyi düşünüyorm

"amerikan yapımı hiçbir bilgisayara ve programa para vermem..bu kadar basit..bilgisayarım bile amerikan malı değildir..anlayışlı ve biliçnli arkadaşlarım beni anlamıştır...bu benim kişisel tercihim..günümüzde yaşanan olayları hepimiz görüyoruz...."

Bilgisayarın Amerikan malı değil de içindeki parçalar ne malı?

hangi salak(lar) işletim sistemine para verir????
hiçbir programa para vermem

arkadaş amerikan malı pcye para vermez miş.. güzel.. peki ne parka aldınız canim.. diyelim ki tayvan malı asus aldın.. peki hemşerim cpu ne malı.?!. ya hdd ? hadi geçtim ya RAM.. grafik kartı kimden.. yahu komik olmayın..içecek değil ki bu alternatifleri olsun..

amerikan malına para vermem diyen arkadaş amerikaya bağlı olmayan bir tane işlemci markası söylede bizde bilelim amd %100 amerikan malı intel karışık amerika israil ve ingiltere ile bağlantısı var

"amerikan yapımı hiçbir bilgisayara ve programa para vermem..bu kadar basit..bilgisayarım bile amerikan malı değildir..anlayışlı ve biliçnli arkadaşlarım beni anlamıştır...bu benim kişisel tercihim..günümüzde yaşanan olayları hepimiz görüyoruz...."

Bilgisayarın Amerikan malı değil de içindeki parçalar ne malı?

Arkadaş galiba parçalar uzak doğuda veya daha genel ifadeyle Amerika dışında üretildiğini görünce Amerikan malı kullanmadığını sanıyor. Sanki Amerika üretim ülkesi de onun ürettiklerini almıyorum gibi düşünüyor. Üretilen teknoloji, patent şu bu ücretleriyle veya başka her hangi bir şekilde parçaların çoğunda Amerikan izi olduğunun farkında değil.

evet. yeni notebook için bekliyorum.

1989 da işletim sistemi olarak ne vardıki az daha zorlasak 1985 te microsoft kuruldu. 87 dos vardı böyle komutla giriliyordu.
Apple ın osleri falan vardı. windows 7 o zamanla kıyaslanır mı hiç. son 3 - 4 senenin dese neyse son 20 sene demiş adam... Neyse şu yoruma kafam takıldı:

"amerikan malına para vermem diyen arkadaş amerikaya bağlı olmayan bir tane işlemci markası söylede bizde bilelim amd %100 amerikan malı intel karışık amerika israil ve ingiltere ile bağlantısı var"

çin malı işlemci mi kullandığını sanıyorsun en basitinden. böyle konuşarak hiçbir yere varılmaz...

Windows 7 gerçekten iyi bir OS olmuş..

Amerikan malı olmayan işlemci markası VIA dır.

O 250 milyon kişi den biri benim dandik vistayı aldık

haha bilgisayar parçalarının hepsi amerikan malıdır çinde işçilik oldugu için çinde üretilmektedir para amerikan firmasına akmaktadır.

Türkiye'de de uygun fiyata win 7 ön sipariş imkanı olacak mı acaba?

bu fiyatlarla bide bu krizde türkiyede kimsenin alıcagını sanmam neden mi çünkü xp her işimizi rahatça görüyor bende dün win7 deneme sürümünü kurdum xp de rahatça yapmış oldugum telefonu flaş olarak tanıtma işini win7 yaptım mavi ekran geldi bişiler sayıp reset attı tekrar denedim ama yine reset attı isteyen denesin programın ismi gordon usb driver mı ne

http://www.via.com.tw/en/company/history.jsp Via'nın Amerikan malı olmadığını iddia eden arkadaş şu Tarihçeyi inceleyebilir mi?

"CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
vistadan daha hızlı olmasının dışında windows 7 de ben pek bir gelişme göremedim. yani diğer arkadaşlar daha ne bekliyorsun diyebilir ama ben bu işletim sisteminin mac osx in epey gerisinde olduğunu düşünüyorum.
Satın almayın yazık 1 yıl sonra google chrome os çıkarak onu bekleyin derim."
Lütfen senin gibi insanlar bu siteyi ziyaret etmesin!
Chrome OS un ne olduğunu öğrende gel.Çıkınca kur pc ne kurduktan sonra da gel buraya yorum yap az çok yorumunun ne olabileceğini tahmin edebiliyorum.Benim düşüncem sen kesinlikle oyun oynanmıyor diyeceksin.

Kesinlikle kullanıcam ve çıkmasını dört gözle bekliyorum. Stabil bir sürüm çıkmadan yüklemek istemiyorum. Geeksiz hatalarla uğraşmaya kafa patlatlatmaya lüzum yok.

Vista bile 250 milyon satmışsa; Windows 7 daha ilk yılında 177 milyonu yakalar ve üzerine çıkar.

kapis kapis gider windows 7 tup kuyrugu bi siralar yapar milet ondan sonrada hayal kirikligi giti paralar denir artik ):

Soru : Sizce 2009'da kaç adet Windows 7 satılabilir?
Cevap : 2009 yılında kaç tane yeni bilgisayar satılırsa işte o kadar.

Yeni satılan bilgisayarlarda isteğe bağlı yüklü olarak ev sürümü ucuz olduğu için çok satılır, XP Pro SP3 verimli, Vista SP2 güzel ama verimsiz, Windows 7 hem verimli hem güzel. Profesyonel sürümü az satar, çünkü ekonomik kriz etkeni var. Ayrıca ülkemizin gelir seviyesi Amerika ve Avrupa'nın oldukça altında olduğu için fiyatları alınmak istemez bir görüntü içindedir.Donanım sektörü bile sınırlı stokla çalışıyor. Kriz döneminde çıkan Windows 7 ve Office 2010 ürünleri talihsizliğe uğrayacaktır. Sonra alırım diyenler de daha sonra yeni ürünler ve sürümlerle de karşılaşabilirler. Şimdi indirimli diye düşünmek yanlıştır, çünkü satılmayacağı için çıktıktan bir kaç ay sonra fiyatı düşecektir. Vistazedelerin durumu ortadadır. Daha önce satın alınmış ürünler yeterli ise kullanmayı sürdürmek daha akılcı olur, 2 yıl önce XP+Ofis 2003 alıp, geçen yıl Vista+Ofis2007 alıp, şimdi de Windows7+Ofis2010 almak gerçek bir savurganlık olsa gerek. Ben bu bağımlılıktan artık rahatsızlık duyduğum için ve virüslü korsan yazılımlar kullanmak istemediğim için Pardus'a geçtim. Benim gibi yeniliklere meraklı olan ama Microsoft'a elveda demeye cesaret edemeyen çoğu kişi de Windows 7 ve Ofis 2010'u satın alacaktır ama bu Microsoft'un satışlarına pek etkili olmayacaktır. Kriz ortamını gözardı edip yüksek fiyatlarla deneme yapan Microsoft en sonunda kümesteki tavukları da kaçırıp açgözlülüğünün bedelini ağır ödeyecek gibi gözüküyor. Saygılarımla.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir