Sizin için hangi iPod uygun?

Hangi iPod size daha çok hitap ediyor? Hangisi size en uygun model. CHIP Online araştırdı...

Sizin için hangi iPod uygun?4 farklı sürüm, 5 nesil, 6 renk ve yanlış anlamaya yer vermeyen netlik: yeni iPod'lar daha ince olmakla kalmıyor daha fazla hafıza sunuyor, büyük ekranları var ve tuşsuz da kullanılabiliyor. Hangi iPod'u seçmeniz gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Apple'ın rakipleri bunu duymaktan hiç hoşlanmaz: iPod, o dört harfiyle bir kült olmayı ve MP3 çalar başlığı altında kendine has bir kategori edinmeyi başardı. İlk sürümde klasik siyah beyaz modelleri mevcutken artık oynatıcıyı birçok renkte bulmak mümkün.

Elbette Apple sadece renklerde çeşitlilik sağlamakla kalmıyor bilakis yeni dört kişilik ordusu en küçük ebatlardan (iPod shuffle), en büyük hafızalı modellere (iPod classic) ve en ince müzik istasyonu (iPod nano) ile seçim yapmanızı daha da kolaylaştırıyor. Buna ek olarak birde devasa bir ekran ve (neredeyse) tuşsuz dizaynı ile iPod touch geliyor.

Şimdi seçim yapmanız gerekirse hangisini seçerdiniz? Hangi oynatıcı size daha iyi uyuyor? Bu soruları dert etmeyin. Sizin için doğru olan iPod'u bulacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

ipod dediğinin şarjı hemen bitmeyecek bir de oynat ileri geri yeter gerisi yalaln yoksa ipod un anlamı mı kalır:(

iriver alın kafanız rahat olsun..

ben iPhone u bekliyorum . . .

ipod nano bana hitap ediyo ince ve küçük..

fiyatı uygun olan

Herkesin gözden kaçırdığı kritik bir nokta var: bir çok MP3 çalar, belli bir bit oranından yüksek parçaları çalamıyor. Ben Olympus marka kaliteli bir şey kullanıyorum, ama 250 Kbps ten yukarı müzik parçasını çalamıyor. Bit Rate'i 940 kbps'a kadar çıkarmak mümkün. Bu üst seviyelerdeki müzik için genelde 'lossless' (=kayıpsız müzik) deniyor. Ürün incelemelerinde bu kritik noktalar hakkında da bilgi verilir se çok memnun oluruz.

buradan yetkililere ve hatta tüm ilgililere sesleniyorum. neden iriver ürünlerini ülkemize getirmiyorlar. ipod'u sadece bir mağazada kurcalama imkanı buldum. Radyo dinlemiyenler için gayet estetik ve güzel bir ürün olabilir fakat radyo dinleyen arkadaşlara iriver ve cowon'u tavsiye edebilirim. iriver'ı daha önce KONT getiriyordu galiba ama herhalde reklamını iyi yapamadılar. ben iriver T10 kullandım çok güzeldi. radyosu ve çok iyi bir ses kaydı var. mp3 formatında kayıt yapıyor. ayrıca alarm var ve zaman ayarlı radyo kaydı da yapabiliyor. şu anda bu gibi özelliklere fazlasıyla sahip cowon marka ürünleri de piyasa da bulabilirsiniz

bende shuffle var memnunum

kullanımın havası ve kullanımın kolaylığı bakımında sadece ipod touch öneririm :)

ben neden daha önce almamışım bunu da sony,creative gibi firmaların cihazlarıyla zaman geçirdim dedirten alet.

benim ipodum var ama böle resim göstermiyo şarkı felan dinlerken sizce neden????:(:(:(

ipod touch 8 gb ile ipod 160 gb arasında kaldım? hangisi daha iyi sizce?

tamamda shuffle da sarkı ısmı fln yazmıyor o yusden Kararsızım?

çıktığı zaman ipod nano aldım en güzelide o ipod classic 160gb kazulet gibi duruyo ama keşke ipod touch 32 gb alsaymışım. ipod touch a artık programda yükleniyomuş :(

Şarj göstergesi, ileri ve geri sarma , tuş kilidi gibi özellikleri de var.ses kalitesi ise sony den sonra ilç gibi geldi diyebilirim

Ben yeni bir mp3 çalar almayı düşünüyorum.Kararsızlıkta kaldım Sony ide düşünüyorum.Ipod sufflıda Öğrenciyim ve 10 saatten fazla şarj.Shuffle bana uygun oluyor ama kararsızım Sonydede pil sorunu var yardım edin..

Ben Ipod shuffleda kararsızım kulaklıktan sesi geri dışarıya verebiliyormu? YARDIM.?

I pod Touch var Stılık fiyat 500 kutusu duruyo bu sene icinde alındı.2.Nesil duyurulur..İletisim Adresi Veysel.Sis@

Ürün Teknosadan alınmıstır Ciziksizdir.

mp5 im var sony sürekli arıza çıkarıyo şarj çok çabuk bitiyo sizce hangisi daha ii

ı pod classic var sıfır 500tl

ı pod nanom ve ı pod touch'm var
ı pod classic istiyorum
nanodakiyle aynı özelliklermi var aCABA yardımcı olursaız sevinirim.

ya ipod touch 8gbla ipod classic 160 gb arasnda kaldım touch ın daha kolay bozulacağından endişe ediyorum.. touch ı uzun süredir kullanan var mı ??

iPod touch mp3 calar degil bi cep bilgisayari(en azindan bana gore)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir