Skype'ın kullanım oranı yüzde 58 arttı

Sadece 1 yıl içerisinde, kullanım oranı yüzde 58 oranında artan yazılımla tanışın...

  • Zeynel A. Öztürk
Skype'ın kullanım oranı yüzde 58 arttı

İnternet üzerinden sesli ve görüntülü görüşmelere izin veren yazılım Skype, yaklaşık 1 yıl önce Microsoft taratfından satın alınmıştı. Yazılım devinin uğruna 8.5 milyar dolar harcadığı Skype, bugün Microsoft'un birçok yazılımına entegre edilmiş bulunuyor.

Son çeyreğe dair finansal rakamlarını açıklayan Microsoft, verdiği bilgiler arasında Skype'ın kullanım oranının geçen seneki aynı döneme göre yüzde 58 arttığını söyledi. Microsoft, Skype'ı kullananların sayısının 280 milyona yükseldiğini ve son çeyrekte 120 milyar dakikalık arama yapıldığını söylüyor. Skype, Microsoft için oldukça yerinde bir yatırım olmuşa benziyor.

Microsoft, Skype'ı Windows 8 ve Windows Phone 8 gibi daha çok platform için sunmaya hazırlanıyor. Bunun yanında popüler yazılım, 2013'ün başlarında yayınlanacak olan Office 2013'e de entegre edilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

5 sene önce skype kullanan sayısı cok azdı turkıyede patlama yaptı resmen nedense herkes skype kullanıyor :D

bence skype, win8 ile daha fazla tutar

2003 yılından beri tam 9 yıldır, ailemizin tüm fertleri Hatta şu anda 85 yaşında olan Annem bile SKYPE kullanıyoruz! :)))

Sadece sesli konuşma için TeamSpeak gibi yazılımlar daha iyi. Kendi oturumunuzu kurabilirseniz (sunucu kiralamaya gerek yok) 20 kişi ile takılma ve kalite düşüklüğü olmadan konuşursunuz. istediğinizin sesini kesebilir veya atabilirsiniz. (sunucudan) aynı sunucuda birçok kişi farklı kanal (oda) girerek farklı konularda da konuşabilirler.

genellikle günümüzde mikrofonlu Pc üzerinde görüşme yapıldığı için herkesin önerisi oluyor ve sohbet esnasında birçok işlevde yapılabiliyor şahsen skype değil ama Teamspeak kullanırken bir yandan test çözüyorum :)

Yakında Skype daha fazla tutarsa Skype'ın Linux desteğinin kaldırılmasına şaşmamak gerek.

@eersoy93 Windows'ta Skype 5.10 varken Linux'teki en yeni sürüm maalesef 4.0.0.8 imiş. Bir de Skype'ın Linux sürümünün indirme sayfasında Ubuntu'nun 10.04 sürümünün daha üst sürümleri için herhangi bir seçenek yok. Bu ne anlama geliyor?

mrb bende skype açmak istiyorum fakat bilmiyorum bana adres yazıp yardımcı olursanız çok sevinirim arkadalar iyi günler

@21 Eki 2012 07:34 Skype'nin web sitesine girip mail açar gibi kaydınızı yapacaksınız. Hatta türkçe desteği bile var.

skype kulnımın açok fazla arttığını düşünmüyorum ben vede sanmıyorum hikaye söyleti bunalr bence .. çünki msn kullanımı çok daha rahat ve güzeldi eskiden her zaman açtığım mesengerimi suan kypede mesela açmıyorum öyle atıldı bir köşeye kaldı giti sanki messenger gibi daha kullanışlı bulmuyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play