Smart Network ile pilinizi koruyun!

Root'lu Android cihazların, ekran kapalıyken daha az pil tüketmesinin yolu, bu uygulamadan geçiyor!

Smart Network ile pil tasarrufu zamanı!

Akıllı telefonların pil sorununa maalesef kalıcı bir çözüm bulunamıyor. Dolayısıyla enerji tasarrufu yöntemleri büyük önem kazanıyor. Eğer Android telefonunuza root işlemi yapacak kadar teknik bilgiye sahipseniz, root'lu telefonlar üzerinde çalışan Smart Network isimli uygulama, telefonun ekranı kapandığında telefonun bağlantısını 3G'den 2G ağlara yönlendirerek önemli bir enerji tasarrufu sağlıyor. Telefonlar 3G ağa bağlıyken çok daha fazla enerji tüketiyor. 2G ağ çok daha yavaş işliyor ancak telefon kapalıyken sosyal medya veya anında mesajlajma yazılımlarından uyarı almak için yeterince hızlı. Ekranı açtığınızda ise telefon yeniden 3G ağa bağlanıyor. Böylece internete yine hızla bağlanabiliyorsunuz.

Ayrıca, stream müzik dinlemenizi sağlayan müzik çalar uygulamanız (örneğin Spotify) gibi bazı uygulamalar çalışırken ekran kapansa da 2G'ye geçmemesi için Smart Network'te ayarlama yapabilirsiniz.Uygulamanın 2G'den 3G'ye geçişi de sadece 1 saniye gibi bir süre alıyor. Dolayısıyla, uygulama nedeniyle takılmalar yaşamıyorsunuz.

Uygulamayı bu linkten indirebilirsiniz. Ancak uygulamayı kurmadan önce telefonunuza Xposed Framework kurmalısınız. Fakat bu işlem uzmanlık gerektirdiği için ne yaptığınızı bilmiyorsanız, telefonunuza geri dönüşü zor bir zarar verebilirsiniz. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Denemedim fakat intelli3g isimli uygulama çok daha kapsamlı bir seçenek ağı içeriyor ve batarya tasarrufu konusunda oldukça başarılı sonuç elde ettim diyebilirim.

Galaxy Note3 kullanıcısıyım. Bir zamanlar kullanmadığım zaman şebeke modunu Edge'ye alırdım, kullanacağım zaman 3G'ye alırdım. Daha sonra bu iş sıkıcı olmaya başladı ve şebeke modunu 2G/3G olarak değiştirdim. Çoğu zaman 3G modunda çalışıyor. Gözlemlediğim şey ise bekleme/kullanım süresinde hiç bir değişiklik olmadı, Aksine daha verimli oldu.

Teşekkürler

Ekranı açtığımda WiFi tekrar aktif olmuyor, ayarları da kontrol ettim, bug gibi görünüyor. Bu problemi yaşayan var mı?

Ben denedim, 2g ye geçmediği gibi tüm bağlantıyı kapattı, üstelik ayarlarında 2gye geç seçeneği işaretli.

Mukemmel calisiyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir