Snapchat, artık Twitter'dan daha popüler!

Twitter, Facebook'a rakip olacağım derken altındaki rakiplerinin de altında kalıyor!

Snapchat, artık Twitter'dan daha popüler!

Son yayınlanan verilere göre anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat'in yaklaşık 150 milyon günlük kullanıcı sayısıyla Twitter'dan daha popüler olduğu ortaya çıktı. Bloomberg tarafından yayınlanan geçtiğimiz Perşembe günü yayınlanan rapora göre Twitter'ın günlük kullanıcı sayısının 140 milyon aktif kullanıcıyı geçmediği tahmin ediliyor.

Söz konusu raporda ayrıca bir karşılaştırma yapabilmek adına analistlerin tahminlerinin bir ortalamasının kullanıldığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında 100 milyon günlük kullanıcı sayısına sahip olduğu tahmin edilen Snapchat'in yaklaşık altı ayda yaşadığı bu dikkat çekici artışın temel nedeni ise genç kullanıcıların platforma gösterdiği ilgi. Diğer yandan Snapchat ve Twitter bu tahmini rakamlara dair resmi bir açıklama yapmadılar.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Twitter'a birşey olmaz...

Snapchate önce düzgün kodlama yapsınlar açık olmadığında bile bataryayı sömürüyor

Snapchat in nesini beğeniyorlar anlamıyorum bence çok saçma. Birde animasyonlu efektler gerçekten çok saçma. Ağzını aç diyor gökkuşağı çıkıyor telefonda çok ısınıyor asphalt 8 oynamış kadar ısınıyor. Facebook öyle fazla kullanmıyorum. Canım sıkıldığında bakıyorum ama twitter ı biraz daha sık kullanıyorum. Kısacası snapchat berbat kullanmaya alışmak biraz zor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir