Snapchat, WhatsApp'a rakip oluyor!

Snapchat, Skype, WhatsApp ve Facebook Messenger'a rakip olmak için yenilik peşinde!

Snapchat, WhatsApp'a rakip oluyor!

Snapchat'in daha çok genç kullanıcıları hedef alan bir uygulama olduğu malum. Uygulama yakın bir gelecekte kullanıcı tabanını genişletme yolunda adımlar atmaya başladığında ise sunulan özelliklerin rakip uygulamaların başını bir hayli ağrıtabileceği de tahmin ediliyordu. Snapchat'in nihayet tam da böyle bir hamle hazırlığında olduğuna işaret bir gelişme söz konusu. Uygulamaya dair geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni bir kod, bu popüler platformun daha geniş kitleler tarafından kullanılmasına yardımcı olabilir.

XDA Developers tarafından ortaya çıkarılan ve uygulamanın Android sürümüne ait olduğu anlaşılan kod Snapchat'in bazı yeni özelliklere hazırlanmakta olduğunu gösteriyor. Söz konusu özellikleri kısa bir süreliğine de olsa uygulama üzerinde deneyimleme şansı bulan kişiler, Snapchat'in yakında "ChatV2" kod adlı yeni bir sohbet arayüzüne kavuşabileceğini öne sürüyor. Bu arayüzün ayrıca sticker desteğinin yanında yeni sesli ve görüntülü konuşma özellikleri getireceği anlaşılıyor.

Keşfedilen bu yeni özelliğin resmi olarak Snapchat'e gelip gelmeyeceği elbette kesin değil. Fakat bütün bu çabalar yine de Snapchat'in yeni iletişim araçları ve yeni gelir kaynakları adına bazı denemeler yaptığının açık bir kanıtı. Bu doğrultuda şimdiden Snapchat'in bazı geliştirmelerle Skype, WhatsApp ve Facebook Messenger'a ciddi bir rakip olabileceğini söylemek mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Messenger zaten kullanmıyorduk, WhatsApp ve Telegram gibi bir sistem kurarlarsa bence müthiş olur.

Şaşırmadık. Daha da yükselir. Çünkü bu devirde verilerinizi satan uygulamalar yükselişe geçiyorlar.

Skype karmakarışık dandik bir platform.. WhatsApp ve Messenger desen zaten ikisi de Mark Beye ait.... Telegram, Viber, Line, Tango, Tictoc vs gibi uygulamalar var ama bunlar çok kullanılmıyor ve güvenilir değiller..... Şu anda güvenlik olsun, popülarite olsun, kullanım rahatlığı olsun en iyi mesajlaşma hizmeti Snapchat... Açgözlü Mark Bey onu da almaya çalışmıştı ama Snapchat'in sahibi satmadı.. Zaten bu olaydan sonra Snapchat'e olan sempatim ve sevgim 2 kat arttı. Yürü be Snapchat...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir