Snapdragon 670 Daha Fazla Güç Getirecek

Qualcomm, orta seviye telefonları biraz daha güçlendirecek ve daha yetenekli yapacak Snapdragon 670'i tanıttı!

  • Ercan Uğurlu
Snapdragon 670 daha fazla güç getirecek

Qualcomm, Snapdragon 670 işlemcisini tanıttı. Nokia 7 Plus ve BlackBerry Key2 modellerinde bulunan Snapdragon 660 modelinin halefi olan Snapdragon 670, akıllı telefonlara daha fazla güç getirmek için hazır durumda. Peki, yeni işlemci neler sunuyor?

Qualcomm'un yeni Snapdragon 670 işlemcisi, 2.0 GHz frekansında çalışıyor ve bu işlemcisiyle 8 çekirdekli performans sunuyor. Snapdragon 660 modeline göre yüzde 15'lik bir işlemci performansı sağlayan Snapdragon 670, böylece yalnız uygulamalar için değil, aynı zamanda oyunlar için de daha iyi bir performans getiriyor.

Snapdragon 670 işlemcisiyle yalnızca işlemci performansıyla değil, aynı zamanda kamera noktasında da iyileştirilmiş bir donanım ihtiyacını gideren Qualcomm, böylece orta segment akıllı telefonlarda kamera ihtiyacına yönelik çözüm sunuyor. Tek lens ile 25 MP, çift lens ile 16 MP kameralı akıllı telefonları böylece Snapdragon 670 ile görebileceğiz.

İlk Snapdragon 670 işlemciye sahip akıllı telefonlar ne zaman gelecek henüz belli değil. Ancak bizleri çok bekletmeyeceğini düşünüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bir amiral gemisi ile altseviye bir telefon arasındaki donanım maliyeti farkı ancak 25-30$'dır. Altseviye bir telefon 25-30$ kar bırakır. Altseviye bir telefona yapılacak 25$'lık extra bir harcama ile ortaya çıkacak ürünün bırakacağı kar miktarı ise, marka kudreti ile beraber ürünün maliyetinin 16 katına kadar çıkabilir...

Vestel'e ve General Mobile'a tavsiyem şudur: Tüm modellerinize 5-10$ daha masraf edin ve bu masrafı da satış fiyatına yansıtın! Bir telefondan elde edeceğiniz kar belki aynı kalacaktır ama telefonlar harika olacak ve satışlarınız artacaktır...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost