Snapdragon 820 Samsung desteği ile üretilecek

Qualcomm'un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 820, büyük bir devden büyük bir destek buldu!

Snapdragon 820 Samsung desteği ile üretilecek
Slashgear

Qualcomm mevcut amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 810'daki ısınma problemini yeni nesil işlemcileri Snapdragon 820 ve Snapdragon 620'de yaşamak istemiyor.

Yeni bir rapora göre Qualcomm, Snapdragon 820 üretimi için teknoloji devi Samsung'la bir ortaklık yapacak. Bu ortaklık ile birlikte Snapdragon 820'de 3.0GHz hızındaki 64-bit Kyro CPU çekirdeği kullanılacağı gibi, işlemciler Samsung'un 14 nanometre teknolojisi ile üretilecek. Dahası, üretim aşamasında da Samsung'un doğrudan destek vereceği konuşuluyor.

Görünüşe göre Snapdragon 820 yonga setini ilk test edecek firmalar ise HTC, Sony ve Xiaomi gibi telefon üreticileri olacak. Hatta Xiaomi'nin bu Ekim ayında lanse edilmesi beklenen yeni nesil amiral gemisi Mi 5'de Snapdragon 820 kullanabileceği söyleniyor. Samsung ise, vereceği destek sonrasında yeni amiral gemilerinde tekrar Snapdragon'a döner mi, orası henüz belli değil. Bilindiği gibi Koreli dev, Sanspdragon 810 yerine, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de kendi Exynos işlemcisini kullanmıştı.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bazilari diyecek kendi ayagina sikmis ama iyi para getirisi

Destek demek yerine fason üretimi desek:) samsung neden destek versin?

O destek olmuyor direk üretim oluyor

la helal olsun ya bu koreliye qualcomm u da kucağına oturtturacak sonunda. amerikalıları iyi kucaklıyor hakkaten....

bizim bi çip fabrikamız vardı ona ne oldu hani Dünya da 4 tane idi 1 i bizdeydi hani nerde

ama ısındığı için kullanmamıştı ki iyi de yapmış :) z3+ ve m9 daki "yanıyor" yorumlarını biliyoruz zaten :) ama 820 de 14nm üretime gecileceginden ve kyro çekirdekleri kullanılacagından dolayı cok çmitliyim.. 810 hatasını bir daha yapacaklarını kesinlikle sanmıyorum.. yaparlarsa qualcomm biter

Hadi yoktu ısınma problemi, yazıklar olsun be, yazıklar olsun. Yazıklar olsun

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir