Snapdragon 820'yi onarmaya çalışıyor!

Samsung, bir sonraki telefonunda kullanmayı düşündüğü Snapdragon 820'yi onarmaya çalışıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Snapdragon 820'yi onarmaya çalışıyor!

Galaxy S7'nin üç farklı işlemciye sahip modellerinin olabileceği birkaç hafta önce ortaya çıkmıştı. Samsung, yeni telefonun bir modelinde kendi ürettiği Exynos yongasını kullanacak, ancak bir başka modelde Snapdragon 820'yi kullanabilir.

Business Korea'nın yeni raporuna göre Samsung, Snapdragon 820'de yaşanan ısınma sorunlarını onarmak ve onu optimize etmek için var gücüyle çalışıyor. Firma, işlemcinin yazılımı üzerinde değişiklik yapacak bir yamayı önümüzdeki günlerde yayınlamayı planlıyor. İddiaya göre bu da sorunu çözmezse, ısıyı yaymak üzere borulardan faydalanılacak. Tüm bunlar, Samsung'un Snapdragon 820'yi Galaxy S7'de her ne pahasına olursa olsun kullanmak istediğini gösteriyor.

Samsung'un Snapdragon 820'yi optimize etmek istemesinin nedeni, işlemcinin Samsung'un 14nm FinFET üretim tekonlojisiyle üretilmesi. Daha yüksek performans sunan bir Snapdragon 820, Samsung için daha iyi Galaxy S7 satışları anlamına geliyor. Bu arada firma, özel 64 bit işlemci çekirdeklerinden oluşan Exynos 8890 üzerinde de çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

milletin uğraştığı şeye bak, bizim uğraştığımız şeylere bak... samsung'u beğenmeyebiliriz, ama emeğine saygı duymalıyız.

neticede argeye çok para akıtmayacak hem bir de snapdragon 820 yi de kendisi üretecek daha ne olsun :) samsung qualcommu alır gibi

Samsung için Snapdragon maliyeti Exynosa göre o kadar ucuz ki 820'nin hatalarını gidermek için fazladan efor harcamaya değiyor demek ki.

@31 Ekim 2015 17:47 Evet, Exynox'u uretirken cok fazla patent icin lisans ucreti oduyor. Snap icin boyle bir durum yok, zaten patentin sahibi Quallcomm. Quallcomm dizaynini satabilmek icin istedigi patent ucretlerinden daha dusuk ucret talep ediyordur kesin. Her iki tarafin da isine geliyor.

Samsung ta anladı exynos tan bişey olmayacağını dünyaya katıldı hatırlıyorumda note 4 falanda iki farklı işlemci seçeneği ile çıkmıştı ( exynos ve snapdragon)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play